پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- روابط عمومی
آموزش های دارویی دانشگاه علوم پزشکی ایران در نمایشگاه مدوفارم ارائه می شود

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/2/21 | 
آموزش های دارویی دانشگاه علوم پزشکی ایران در نمایشگاه مدوفارم ارائه می شود

مسئول تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران به تشریح آموزش های دارویی این دانشگاه در نخستین نمایشگاه تخصصی مهندسی پزشکی، دارو و مکمل ها و تجهیزات آزمایشگاهی، علوم و صنایع وابسته پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر مهری محمدی در نخستین نمایشگاه مدوفارم ۱۴۰۱ همراه با برگزاری همایش جامع کووید در بازار بزرگ ایران گفت: با توجه به فروکش کردن کووید ۱۹ نمایشگاه ها با رعایت پروتکل و ضوابط، شروع به برگزاری کردند.
وی ادامه داد: برگزار کنندگان اصلی این نمایشگاه سازمان نظام پزشکی و سازمان غذا و دارو هستند که با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران، شهید بهشتی، بقیه الله، سازمان تامین اجتماعی و شرکت های دارویی برگزار می شود.
محمدی ادامه داد: محورهای مهم این نمایشگاه، دستاوردها و تولیدات ارگان ها و شرکت ها هستند، دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز با محوریت فعالیت های معاونت غذا و دارو دانشگاه در رابطه با اقدامات آموزشی و نظارتی حضور یافته است.
وی تصریح کرد: در این نمایشگاه شرکت‌های تولیدکننده نیز محصولات خود را ارائه می‌کنند، غرفه دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز دستاوردهای آموزشی خود را ارائه می دهد؛ این عملکردها بیشتر مربوط به اقدامات نظارتی و مربوط به کشف دارو و قاچاق مکمل ها است. بنابراین مخاطبین باید آگاه شوند که چه مواردی در سطح شهر در حوزه دارو و مکمل ها رخ می دهد تا اطلاعات سلامت خود را ارتقاء دهند.
محمدی در تشریح شرایط کنونی کووید  ۱۹ در دنیا و ایران که کمتر شده و متعاقبا رعایت پروتکل ها نیز کاهش یافته است، افزود: در بیشتر کشورها می بینیم که دوباره ویروس شیوع پیدا کرده است، بنابراین کوچکترین اهمال و رعایت نکردن پروتکل ها می تواند دوباره در جهت شیوع بیماری پیش رود.
وی ادامه داد: توصیه می شود همچنان پروتکل ها رعایت شود؛ در این نمایشگاه فاصله اجتماعی رعایت می شود، زیرا ما اصلا به این فکر نمی کنیم که کووید فروکش کرده است و با این تفکر که هنوز هم وجود دارد و هر لحظه در خطر هستیم همچنان رعایت های لازم را انجام می دهیم.
محمدی عنوان کرد: در این زمینه در طول دوران شیوع کرونا، کلیپ های آموزشی در قالب ویدئو ساخته شده است، یکی از بهترین دستاوردهای معاونت غذا و دارو در ایام دورکاری ساخت کلیپ های آموزشی بود که ۲۵ کلیپ ساخته شد که این کلیپ ها در زمینه فرهنگ تزریق واکسن نیز است، همچنین استفاده از ماسک و توصیه های دارویی صحیح برای آموزش بیماران بوده است که در غرفه دانشگاه علوم پزشکی ایران به نمایش گذاشته می شود.
وی ادامه داد: وقتی این کلیپ ها در فضای مجازی مشاهده می شود منجر به اطلاع رسانی مردم خواهد شد. این کلیپ ها در صفحه اینستاگرام معاونت غذا و دارو دانشگاه بارگذاری شده است، همچنین به مناسبت های مختلف این کلیپ ها بازنشر می شود.
مسئول تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: در محیط های اجتماعی در صورت سرمایه گذاری آموزشی در حوزه سلامت، سواد سلامت مردم نیز ارتقاء می یابد.
پایان مطلب//
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
http://iums.ac.ir/find.php?item=5.31233.132574.fa
برگشت به اصل مطلب