پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- روابط عمومی
عید فطر روز تولد دوباره انسان است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/2/12 | 
پیام تبریک ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت عید سعید فطر
عید فطر روز تولد دوباره انسان است
دکتر عبدالرضا پازوکی؛ رئیس دانشگاه  علوم پزشکی ایران طی پیامی عید سعید فطر را به همه مسلمانان در سراسر جهان به ویژه کارکنان ، اساتید و دانشجویان دانشگاه تبریک گفت.
متن کامل پیام به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
الحمدلله علی ما هدانا و له الشکر علی ما اولانا
ماه رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن، ماه ذکرخدا به پایان رسید. خوشا بر آنان که در این ماه مبارک توشه‌ای از تقوی برگرفتند و خانه آخرت خویش را آباد کردند. همان بندگان مؤمنی که با روزه‌داری، تلاوت قرآن و اقامه‌ی نماز همراه و هم‌نفسشان در این ایام مبارک بود. امیدواریم خداوند منان به کرم بی‌منتهای خود ما را در زمره‌ی این بندگان خالص قرار دهد.
عید فطر روز تولد دوباره انسان و فصل تازه شکفتن ایمان در روح و جان های پاک و بیدار است. عید فطر، عید فطرتهای روشنی می باشد که پس از گذشت ماه مبارک رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را تنها در قرب الهی جستجو می کنند. روزی است که انسان به فطرت پاک خود باز می‏گردد و به شکرانه این نعمت بزرگ و بی کران، به ستایش باری تعالی پرداخته و زنگار گناه را از آئینه روشن قلب و جان می زداید.
عید فطر به راستی که روز عزیز و خجسته ای است، روزی است که خداوند آن را از میان دیگر روزها برگزیده است و به بندگان اجازه داده تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند و ادب بندگی بجای آورند.
بر خود لازم می دانم عید سعید فطر، نماد برجسته رهایی از قیود مادی و عروج در فضای رحمت و آرامش الهی را به همه مسلمانان در سراسر جهان و به ویژه کارکنان ، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران تبریک عرض کرده و استمرار خالصانه بندگی پروردگار متعال و مهربانی و همدردی با بندگان را مسئلت دارم.
دکتر عبدالرضا پازوکی
رئیس دانشگاه  علوم پزشکی ایران
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
http://iums.ac.ir/find.php?item=5.31233.132338.fa
برگشت به اصل مطلب