پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- روابط عمومی
معاون بهداشت وزارت بهداشت: استفاده نمازگزاران عید فطر از ماسک حتی در فضای باز ضروری است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/2/11 | 
معاون بهداشت وزارت بهداشت:
استفاده نمازگزاران عید فطر از ماسک حتی در فضای باز ضروری است
معاون بهداشت وزارت بهداشت استفاده نمازگزاران عید فطر از ماسک حتی در فضای باز ضروری است.
به گزارش وبدا دکتر کمال حیدری گفت: استفاده از ماسک برای شرکت کنندگان نماز عید فطر حتی در فضای باز مورد تاکید است و می بایست افراد مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.
 وی افزود: در گیت های ورودی به محل برگزاری نماز عید فطر، وضوخانه، سرویس بهداشتی و ایستگاه های پذیرایی باید ترتیبی اتخاذ شود تا از ایجاد تجمع جلوگیری به عمل آید. همچنین ضرری است سیستم تهویه مناسب در سرویس بهداشتی و وضوخانه ها در محل برگزاری نماز عید فطر فراهم شود.
معاون بهداشت با تاکید بر وجود سیستم تهویه مناسب در محل برگزاری نماز و رعایت فاصله بین نمازگزاران به ویژه در محل های سرپوشیده، بیان داشت: اطلاع رسانی لازم از طریق سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، مبلغان و هیئت امناء محل های برگزاری نماز عید فطر مبنی بر استفاده از ماسک وعدم حضور افراد بیمار و یا دارای علائم بیماری از جمله تب، آبریزش بینی و علامت سرماخوردگی در نماز عید فطر صورت پذیرد.
 دکتر حیدری افزود: شستشو و نظافت و گندزدایی سرویس های بهداشتی محل برگزاری نماز مورد تأکید است. توصیه می شود که افراد دارای سن بالا یا دارای بیماری زمینه ای در مراسم شرکت نکنند.
وی مسئولیت اجرای این موارد را با هیئت امناء محل برگزاری نماز و نظارت را با سازمان تبلیغات اسلامی دانست و گفت: نظارت عالیه بر موارد فوق با دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی (مراکز بهداشت) است.
پایان مطلب//
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
http://iums.ac.ir/find.php?item=5.31233.132269.fa
برگشت به اصل مطلب