پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران- روابط عمومی
تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری نهایی می شود: تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/2/4 | 
تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری نهایی می شود:
تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی ایران
سرپرست مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی ایران از تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: مهندس علی شجاعی؛ سرپرست مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی ایران درگفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: برنامه استراتژیک دانشگاه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تدوین، نهایی و به مراکز تحت پوشش ابلاغ خواهد شد.
وی با بیان این مطلب که مرحله آخر برنامه ریزی استراتژیک شامل آموزش تدوین استراتژی و اهداف اختصاصی با تدریس دکتر سیدین در تاریخ ۳۱ فرورین برگزار شد، افزود: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد برنامه استراتژیک نوشته شده است.
شجاعی با اشاره به مرحله پیش برنامه‌ریزی و انجام کارهای علمی، یادآور شد: در مرحله اول مباحث چشم انداز، ماموریت و ارزش های سازمان بررسی و در مرحله دوم تحلیل عوامل درونی و بیرونی سازمان مطرح شد.
به گفته وی کمیته‌های فرعی و افراد تسهیل گر مراحل تدوین برنامه استراتژیک را پیگیری کردند و در مرحله بعد برنامه استراتژیک به کمیته اجرایی ارسال و سپس برای تصویب نهایی در هیئت رئیسه دانشگاه مطرح می شود.
سرپرست مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد:  تا کنون حدود دو هزار و ۵۲۰ نفر ساعت کار انجام شده و صد نفر از کارکنان واحدهای تابعه دانشگاه در این برنامه حضور فعال داشتند که جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: حدود هفت هدف استراتژیک برای دانشگاه تایید و نهایی شده و بعد از تدوین برنامه استراتژیک، برنامه عملیاتی (۶ ماهه یا یک ساله) واحدهای مختلف مشخص و اجرایی می شود .
مهندس شجاعی ضمن قدردانی از حمایت رئیس دانشگاه و سرپرست معاونت توسعه، مدیریت و منابع  ابراز کرد: در راستای اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت وزارت بهداشت و با تدوین برنامه استراژیک امیدوارم بتوانیم به اهداف متعالی دست یابیم و هم به عنوان یک دانشگاه سرآمد مطرح باشیم.
پایان مطلب//
مرضیه ره نورد
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
http://iums.ac.ir/find.php?item=5.31233.132002.fa
برگشت به اصل مطلب