دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • آموزش
  • گروه‌های آموزشی
  • پژوهش
  • اساتید
  • دانشجویان
  • کارکنان
  • روابط عمومی
  • فناوری اطلاعات
 
 به روزرسانی: 1401/3/7

بازدیدهای 24 ساعت گذشته: 88105
بازدیدهای روز جاری: 88105
کاربران حاضر در پایگاه: 0

 

بایگانی بخش مصاحبه با اساتید طب ایرانی

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 43 | تعداد کل بازدید های مطالب: 441,600 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ -

علل سوزش معده/ همراه غذا چه بخوریم؟

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی؛ دکتر الهام اختری متخصص طب ایرانی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، علل سوزش سردل (معده) را بیان کرد. در ادامه این گفتگو را میخوانید.

img_yw_news
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ -

سرماخوردگی و راهکارهای ساده پیشگیری و درمان آن در طب سنتی ایرانی

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی؛ به دلیل شیوع سرماخوردگی در فصل زمستان خبرنگار دانشکده طب ایرانی با خانم دکتر نسرین بعیری، متخصص طب سنتی به گفتگو پرداخت تا سرماخوردگی از دیدگاه طب سنتی بررسی شده و راهکارهای پیشگیری و درمان آن توسط ایشان بیان شود. آنچه در ادامه میخوانید توضیحات دکتر بعیری در رابطه با سرماخوردگی از دیدگاه طب ایرانی می‌باشد.

img_yw_news
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ -

آنچه از یبوست و درمان آن در طب سنتی ایرانی باید دانست:

یکی از شایع‌ترین شکایت بیماران در سلامتکده‌های طب سنتی ایرانی، بروز یبوست می‌باشد. به همین علت امروز تصمیم گرفتیم با خانم دکتر نسرین بعیری متخصص طب سنتی سلامتکده بهشت دانشگاه علوم پزشکی ایران در این رابطه به گفتگو بنشینیم. آنچه در ادامه میخوانید توضیحات دکتر بعیری در رابطه با یبوست از دیدگاه طب ایرانی می‌باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ -

توصیه دکتر اختری ،متخصص طب ایرانی در خصوص بارداری و سبک زندگی سالم

به گزارش روابط عمومی دانشکده؛ بارداری یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی بوده و رعایت سبک زندگی سالم یکی از پیش‌زمینه‌های لازم برای عبور به سلامت از این مرحله می‌باشد. به همین منظور به مصاحبه با خانم دکتر اختری متخصص طب ایرانی پرداختیم.

img_yw_news
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ -

پرخوری عامل فشار خون بالاست

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی به نقل از سایت VISEO ( ویدئو ها و مقالات پزشکی)؛ دکتر روشنک قدس عضو هیأت علمی و پزشک متخصص طب ایرانی، در مصاحبه با این سایت علمی به بیان نقش پرخوری در ایجاد پرفشاری خون پرداخته است که به آن خواهیم پرداخت.

img_yw_news
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ -

گفتگو با دکتر فرشاد امینی‎بهبهانی به مناسبت روز ملی طب ایرانی

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی؛ 25 تیرماه به مناسبت تصویب سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و احیای مجدد طب سنتی ایران و روز ملی طب سنتی ایران، گفتگویی با دکتر امینی‌بهبهانی مدیر گروه طب ایرانی دانشکده پرداخته‌ایم.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ -

تدابیر حفظ سلامتی در فصل تابستان از دیدگاه طب ایرانی

روابط عمومی دانشکده طب ایرانی؛ با قرار گرفتن در فصل تابستان و تغییر عادات روزمره به تبعیت از تغییرات آب و هوایی، به مصاحبه با دکتر الهام اختری پزشک و متخصص طب ایرانی و عضو هیأت علمی دانشکده پرداختیم تا تدابیر حفظ الصحه در این فصل را از زبان ایشان بشنویم.

img_yw_news
یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ -

توصیه‌های طب ایرانی برای پیشگیری از سردردهای ناشی از مشکلات دستگاه گوارش

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران، به‌منظور کمک به روزه‌داران عزیز در ماه مبارک رمضان برای پیشگیری از انواع سردردها، دکتر محمدی‌کناری، معاون آموزشی دانشکده و عضو هیأت علمی آن به بررسی علمی سردرد از دیدگاه طب ایرانی پرداخته است.

img_yw_news
سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ -

توصیه‌های طب ایرانی برای پیشگیری از سوزش و ترش کردن معده در ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان و آغاز فصل گرما توصیه‌های طب ایرانی برای روزه‌داران جهت پیشگیری از سوزش و ترش کردن معده توسط خانم دکتر محمدی، متخصص طب ایرانی و معاون آموزشی این دانشکده بیان شد.

img_yw_news
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ -

معجزه این دمنوش‌ها برای کاهش قندخون/ 3 علامتی که از دیابت خبر می دهند

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، دکتر روشنک قدس، متخصص طب ایرانی و عضو هیات علمی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت و گویی با جام جم آنلاین به بیان بیماری دیابت و مشکلات ناشی از آن پرداخته‌اند.

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ -

دستور تهیه دمنوش بِه

خانم دکتر ماهروزاده، متخصص و عضو هیئت علمی درمانی دانشکده  طب ایرانی نکاتی را در رابطه میوه  پاییزی بِه و طرز استفاده از آن بیان نموده‌اند که در ادامه در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.  

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ -

خواص میوه بِه در طب ایرانی

خانم دکتر ماهروزاده، متخصص و عضو هیئت علمی درمانی دانشکده  طب ایرانی نکاتی را در رابطه میوه  پاییزی بِه و طرز استفاده از آن بیان نموده‌اند که در ادامه در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.  

img_yw_news
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ -

انار براساس آموزه‌های طب ایرانی

خانم دکتر سمیه ماهروزاده، متخصص طب ایرانی و عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران، خواص انار را براساس آموزه‌های طب ایرانی بیان نموده‌اند که در ادامه مطلب در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ -

تدابیر فصل پاییز از دیدگاه طب ایرانی

خانم دکتر حوریه محمدی، عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی تدابیر پاییز از دیدگاه طب ایرانی را بیان نموده‌اند که در ادامه مطلب در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

img_yw_news
شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ -

حجامت سرطان را درمان می کند؟! هشدار درباره حجامت های زیر زمینی

خانم دکتر محمدی، عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در مصاحبه اختصاصی با جام‌جم آنلاین به بررسی تأثیر حجامت در درمان سرطان و هشدار در رابطه با حجامت زیرزمینی پرداخته‌اند که در ادامه مطلب، مصاحبه ایشان به نقل از جام‌جم آنلاین ذکر می‌گردد. »حجامت« یکی از روش های طب سنتی است و همه ما ایرانی ها آن را می‌شناسیم. البته خیلی از افراد درباره مفید و یا بی فایده بودن حجامت شک دارند که این نیز نیازمند داشتن شناختی کامل از این طب است. متخصصان طب سنتی معتقدند حجامت نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها بخصوص در بیماری های مزمن و مرتبط با سبک زندگی دارد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ -

تدابیر ورزش از دیدگاه طب ایرانی

در جوامع امروزی کم ‏تحرکی یکی از معضلات جدی و تهدید‏کننده سلامتی است و جهت دفع آثار سوء آن هزینه‏‌های زیادی صرف می‏شود. ورزش به عنوان یک راه حل علمی، آسان و ارزان جهت کاهش این هزینه‌‏ها با ممانعت از ابتلا به بیماری پذیرفته شده‌‏است؛ چنانچه اهمیت تحرک بدنی امروزه برکسی پوشیده نیست. حکمای طب سنتی از ورزش تحت عنوان حرکت و سکون نیز نام برده‌اند. یعنی اینکه بدن هم به حرکت و هم به سکون نیاز دارد. سکون بیش از حد مضر می‌باشد، همانطور که حرکت بیش از حد برای بدن ضرر دارد. در ادامه مطلب، خانم دکتر جعفری استادیار و متخصص طب ایرانی و خانم دکتر علی‌اصل متخصص طب ایرانی، تدابیر ورزش از دیدگاه طب سنتی ایرانی را بیان نموده‌اند که در اختیار علاقه‌مندان قرار میگیرد:

img_yw_news
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ -

تدابیر فصل تابستان از دیدگاه طب سنتی

درباب تدابیر مختلف فصل تابستان، در قسمت قبل در رابطه با تدابیر غذایی این فصل، گزیده نکات طب سنتی را، از دیدگاه خانم دکتر محمدی‌کناری، عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی بیان کردیم. در این بخش به تدابیر ورزش، حمام، جماع، پوشش و بوییدنی ها در این فصل از سال میپردازیم:  

img_yw_news
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ -

تدابیر غذایی فصل تابستان از دیدگاه طب سنتی ایرانی

به گزارش روابط عمومی طب سنتی، خانم دکتر محمدی کناری، عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران، به ارائه سلسله مطالب علمی در باب تدابیر مختلف فصل تابستان پرداخته اند که بطور مرتب در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ -

توصیه های فصل تابستان برای حفظ سلامتی

خانم دکتر علی‌اصل، متخصص طب سنتیِ ایرانی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با روابط عمومی این دانشکده، نکاتی را در خصوص فصل تابستان ذکر نمودند که در ادامه در اختیار علاقه‌مندان قرار میگیرد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ -

طرز تهیه ماءالشعیر طبی

خانم دکتر جعفری، عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی، در گفتگو با روابط عمومی دانشکده، طرز تهیه ماءالشعیر طبی را بیان نموده اند که در ادامه بدان پرداخته میشود.

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ -

تدابیر طب سنتی برای ضعف معده و ضعف هضم

خانم دکتر محمدی، عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی در این قسمت از سلسله راهکارهای علمی، به ارائه راهکار برای مقابله ضعف معده و ضعف هضم در ماه مبارک رمضان از دیدگاه طب سنتی پرداخته اند که طبق روال این ماه درادامه مطلب به آن میپردازیم

img_yw_news
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ -

تدابیر طب سنتی برای زخم معده در ماه مبارک رمضان

خانم دکتر محمدی، عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی در این قسمت از سلسله راهکارهای علمی، به ارائه راهکار برای مقابله با زخم معده در ماه مبارک رمضان از دیدگاه طب سنتی پرداخته اند که طبق روال ماه مبارک رمضان درادامه مطلب به آن میپردازیم.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ -

رفع یبوست در ماه مبارک رمضان از دیدگاه طب سنتی

در زمان روزه‌داری حرکات دودی روده کاهش می‌یابد و یبوست تشدید می‌شود. عدم آشامیدن آب و بعضی تغییرات در برنامه غذایی ماه مبارک رمضان نیز گاهی موجب پیدایش یبوست بخصوص در 10 روز اول این ماه می‌شود...

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ -

رفع نفخ شکم در ماه مبارک رمضان از دیدگاه طب سنتی

خانم دکتر محمدی متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی  در ادامه راهکارهایی برای نفخ شکم در روزه داران، از دیدگاه طب سنتی بیان نموده اند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ -

رفع بوی بد دهان در ماه مبارک رمضان از دیدگاه طب سنتی

خانم دکتر محمدی عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی، علل بوی بد دهان را تشریح نموده و راه‌هایی برای کاهش آن بیان کرده اند...

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1