دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

وزیر بهداشت در دیدار اعضای فراکسیون توسعه جنوب کشور: شاهد همراهی و همکاری مجلس و دولت هستیم

 | تاریخ ارسال: 1401/1/31 | 
شاهد همراهی و همکاری مجلس و دولت هستیم
وزیر بهداشت در دیدار اعضای فراکسیون توسعه جنوب کشور:
شاهد همراهی و همکاری مجلس و دولت هستیم
وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر شاهد همراهی و همکاری مجلس و دولت هستیم که یک اتفاق مبارک است و باید این را به فال نیک بگیریم که مجلس، انقلابی و مورد تایید مقام معظم رهبری است که فرصتی برای ارتقای سلامت و توسعه کشور به وجود آمده است.
به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در دیدار اعضای فراکسیون پیشرفت و توسعه جنوب کشور که روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار داشت: از نمایندگان به دلیل کار سخت و طاقت فرسای تصویب بودجه ۱۴۰۱ تشکر می کنیم. مدیران و معاونین وزارت بهداشت باید مدیر میدانی باشند. بارها گفته ایم که مدیرِ پشت میز نشین نمی خواهیم.
وی افزود: سال گذشته، پرحادثه ترین سال برای وزارت بهداشت بود. در دوران دفاع مقدس حدود ۲۴۰ هزار شهید تقدیم انقلاب شد اما در کرونا تا کنون حدود ۱۴۰ هزار بیمار، جان خود را از دست داده اند و آثار و صدمات کرونا برای وزارت بهداشت در حوزه منابع و دارو به همراه داشت. در شروع بکار ما، روزانه بیش از ۷۰۰ نفر قربانی و بیش از ۵۰ هزار نفر به کرونا مبتلا می شدند اما با تلاش و مشارکت گسترده مردمی در واکسیناسیون، شاهد کاهش چشمگیر مرگ و میر و دو رقمی شدن آن در اکثر روزها در ماه های اخیر بوده ایم.
وزیر بهداشت یادآور شد: موج اُمیکرون در ۴ ماه گذشته در آمریکا تا کنون حدود ۲۰۰ هزار و در آلمان با جمعیت مشابه ایران، حدود ۲۵ هزار قربانی گرفته اما در ایران حدود ۷ هزار نفر در موج اُمیکرون جان خود را از دست داده اند که به خانواده های این عزیزان تسلیت می گوییم و عمده دلیل آن، واکسیناسیون موثری بود که با کمک مردم به خوبی در کشور انجام شد.
دکتر عین اللهی با اشاره به سابقه حضور خود در اردوهای جهادی در مناطق محروم کشور، تاکید کرد: محرومیت را در مناطق مختلف کشور دیده ایم و این محرومیت ها فراوان و وظیفه ما است که در جهت رفع آنها تلاش کنیم. یکی از برنامه های اصلی وزارت بهداشت، مقابله با پرداخت های غیرمتعارف پزشکی است و این خط قرمز ما است.
وی تاکید کرد: افزایش پوشش بیمه همگانی یکی از مهمترین برنامه های دولت است که مجلس نیز در این زمینه اعتباراتی در نظر گرفته است. امسال حتما همه افراد فاقد پوشش بیمه باید تحت پوشش قرار گیرند و اقداماتی از سوی سازمان بیمه سلامت ایران آغاز شده است.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تلاش و هدف ما این است که ظرفیت و صندلی های پزشکی و دستیاری، مورد استفاده قرار گیرد قبلا کل ظرفیت پُر نمی شد چون ضوابط، قانون و برنامه ها، مشکلاتی داشتند به عنوان نمونه در مقطع تخصصی، دانشجویان باید در سه گروه آزمون می دادند و فقط حق انتخاب ۱۰ رشته را داشتند و بسیاری از ظرفیت ها، خالی می ماند. سال گذشته از ۴ هزار ظرفیت دستیاری، هزار صندلی خالی مانده بود که با تغییرات و برنامه ریزی هایی که کردیم، تکمیل ظرفیت را اعلام و ۲۵۰ صندلی دیگر، پُر شد اما امسال با تغییراتی که در شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعمال کرده ایم، امیدواریم که ظرفیت ها، خالی نماند.
دکتر عین اللهی گفت: مشکلات نیروی انسانی به ویژه در مناطق بومی از طریق نیروهای بومی برطرف می شود چراکه در آن مناطق، ماندگار هستند و وزارت بهداشت در این زمینه، برنامه های جامعی دارد.
وی اظهار داشت: سه قرارگاه از جمله قرارگاه جمعیت، تقویت شبکه بهداشت و نیز دارو را در وزارت بهداشت راه اندازی و بر حل مشکلات و تقویت این سه حوزه، تمرکز کرده ایم.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 889 بار   |   دفعات چاپ: 99 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر