دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

به مناسبت گرامی داشت روز علوم آزمایشگاه مطرح شد: ارائه خدمات با کیفیت آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: 1401/1/30 | 
ارائه خدمات با کیفیت آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران
به مناسبت گرامی داشت روز علوم آزمایشگاه مطرح شد:
ارائه خدمات با کیفیت آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

رئیس اداره امور آزمایشگاه ها دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: تمام سعی ما این است خدمات با کیفیت و مرتبط با فناوری های ساده تر و موجود در کشور را عرضه کنیم.
 به مناسبت زاد روز حکیم سید اسماعیل جرجانی و روز علوم آزمایشگاه ( ۳۰ فروردین۱۴۰۱) و تجلیل از پیشرفتها ، تحقیقات نوین و دستاوردهای جدید و قدردانی از تلاش های دانشمندان، متخصصین، دانشجویان و کارکنان علوم آزمایشگاهی؛ با دکترمجید رضا خلج زاده؛ رئیس اداره امور آزمایشگاه ها  معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت و گو کردیم.
دکتر خلج زاده با اشاره به اهم فعالیت های اداره امورآزمایشگاهها، بیان کرد: مسئولیت نظارت بر آزمایشگاه های تشخیص طبی، پاتولوژی، ژنتیک، دولتی وخصوصی مستقل و وابسته به مراکز بیمارستانی، درمانگاهی وجراحی محدود برعهده این اداره است وتمامی امور مربوط به صدورمجوزهای قانونی، نظارت برارائه خدمات دراین گونه مراکز، بررسی تعرفه، بحث نیروی انسانی وتجهیزات،اعتباربخشی واستانداردسازی آزمایشگاه ها جزو وظایف اداره امور آزمایشگاه ها محسوب می شود.
به گفته وی، کنترل کیفی، مهارت آزمایی، تایید صلاحیت حرفه ای و نظارت بر کار فنی، رسیدگی به شکایات، پیگیری صدور مجوز ارسال نمونه به خارج کشور، همکاری با سایر معاونت ها در زمینه غربالگری و بیماری های واگیر و بازدید های دوره ای ازدیگر فعالیت های انجام شده در اداره امور آزمایشگاه ها است.
ارائه خدمات کووید در۸۵ آزمایشگاه دولتی و خصوصی دانشگاه علوم پزشکی ایران 
وی با بیان این نکته که مسئولیت نظارت بر آزمایشگاه ها از سال ۱۳۶۴ به دانشگاه های علوم پزشکی ایران واگذار شد، خاطر نشان کرد: از تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ و با شروع پاندمی کرونا، اداره امور آزمایشگاه ها دانشگاه ایران همزمان با سایر مراکز تشخیصی درمانی فعالیت خود را به صورت گسترده تر آغاز و نسبت به تجهیز وارائه مجوز به آزمایشگاه های تحت پوشش اقدام کرد و در حال حاضر حدود ۸۵آزمایشگاه دولتی و خصوصی تابعه با انجام تست های pcr و ارائه خدمات مرتبط با کووید می پردازند؛ در واقع حجم زیادی خدمات آزمایشگاهی در منطقه جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام می شود.
دکتر خلج زاده یادآور شد: با توجه به محدودیت های بودجه و شرایط تحریم به طور یقین خدمات آزمایشگاهی تحت تاثیر قرار می گیرد؛ لذا ما تلاش می کنیم ضمن انجام نظارت های دقیق و برنامه ریزی منسجم، خدمات به شکل مناسب تری در سال جاری به مردم ارائه شود.
وی اظهار کرد: تمام سعی ما این است که خدمات وابسته به فناوری های پیچیده تر که امکان تامین منابع آن از سایر کشورها دشوارتر است را محدود کنیم وخدمات با کیفیت و مرتبط با فناوری های ساده تر و موجود در کشور را عرضه کنیم.
رئیس اداره امور آزمایشگاه ها  معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از تلاش پژوهشگران تقدیر کرد و افزود: نتایج  زحمات شرکت های دانش بنیان برای تولید کیت و ملزومات آزمایشگاهی منشا اثر است .

پایان مطلب//
مرضیه ره نورد


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1080 بار   |   دفعات چاپ: 116 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر