دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • سلامت و تندرستی
  • تاریخ شفاهی
  • انتصابات
  • معرفی گروههای آموزشی دانشگاهدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در آیین تکریم از خادمان نوروزی سلامت عنوان کرد: حضور فعال همکاران متخصص و فوق تخصص در نوروز ۱۴۰۰/  ارائه خدمت ۲۴ ساعته در مرکز دندانپزشکی دانشگاه ایران

 | تاریخ ارسال: 1401/1/22 | 
حضور فعال همکاران متخصص و فوق تخصص در نوروز ۱۴۰۰/  ارائه خدمت ۲۴ ساعته در مرکز دندانپزشکی دانشگاه ایران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در آیین تکریم از خادمان نوروزی سلامت عنوان کرد:
حضور فعال همکاران متخصص و فوق تخصص در نوروز ۱۴۰۰/  ارائه خدمت ۲۴ ساعته در مرکز دندانپزشکی دانشگاه ایران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در آیین تکریم و تقدیر از خادمان نوروزی سلامت گفت: اساتید متخصص و فوق متخصص درمراکز درمانی در تعطیلات نوروز حضور فعال داشتند و همکاران ما در مرکز دندانپزشکی دانشگاه در این ایام برای ارائه خدمت به مردم با تعرفه دولتی به صورت شبانه روزی  تلاش کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر عبدالرضا پازوکی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران درآیین تکریم از خادمان نوروزی سلامت روز یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ضمن خیر مقدم و تقدیر از زحمات همکاران نظام سلامت در ایام نوروز اظهار کرد: با تلاش و تعهد و مسئولیت کادر بهداشت و درمان در این ایام  برگ زرینی دیگری در کارنامه سلامت کشور ثبت شد.
دکتر پازوکی بیان کرد: همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی ایران از همان ساعات نخستین شروع اجرای طرح سلامت نوروزی در تمامی مراکز تابعه حضور فعال داشتند و ما شاهد حضور چشمگیر اساتید در تمامی رشته های تخصصی و فوق تخصصی در مراکز درمانی بودیم.
 وی گفت: مرکز دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران در ایام نوروز به صورت ۲۴ ساعته برای مراجعه مردم فعالیت داشت.
همچنین برای ارائه خدمات به بیماران دیالیزی استان تهران و سایر شهرستانها در بیمارستانهای تحت پوشش امکانات لازم فراهم شده بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به بازدیدهای نوروزی از مناطق محروم و نظارت بر نحوه
خدمات رسانی به مردم، افزود: همکاران در تمامی مراکز و حتی دورترین شبکه های بهداشت و درمان، تلاش زیادی را در این ایام انجام دادند تا خدمات با کیفیت به مردم ارائه شود.
دکتر پازوکی با بیان این نکته که انجام این فعالیت ها جزو وظیفه ذاتی ما است و انتظار خاصی نداریم، یادآور شد: حضور فعال پزشکان و سایر همکاران نظام سلامت و انجام اعمال جراحی گسترده در تعطیلات نوروز، خود مبین تلاش وفداکاری این قشر زحمکتش است.
ادامه طرح عدالت و تعالی نظام سلامت در سال ۱۴۰۱
دکتر بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت و درمان نیز در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا عنوان کرد: ارائه خدمت به مردم از سوی کادر سلامت عبادت مضاعف محسوب می شود که جای تقدیر دارد.
دکترعین اللهی با اشاره به روز رسانی خدمات و تجهیزات اورژانس بر حفظ اکرام واحترام به مردم تاکید کرد و افزود: با فعالیت مستمر، رکورد ۱۴۸ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ثبت شد.
وی گفت: این نوید را به مردم می دهم که در حال حاضر، مدیران متخصص و متعهد در کشور و به ویژه در دانشگاه های علوم پزشکی برای انجام کار جهادی استقرار پیدا کردند.
وزیر بهداشت افزود: کارکنان حوزه سلامت؛ سربازان نظام هستند که همانند رزمندگان دفاع مقدس تا آخرین نفس برای ملت ایثار و جانفشانی می کنند.
وی از اجرای طرح پوشش همگانی بیمه در سال جاری خبر داد و افزود: امید است در سال ۱۴۰۱ بتوانیم با توسعه فعالیت های دانش بنیان و افزایش تولید دارو؛ علاوه بررفع کمبودها، حوزه صادرات دارویی را هم گسترش دهیم.
رشد قابل توجه خدمات بهداشت و درمانی در ایام نوروز
در ادامه دکتر جعفرمیعاد فر؛ رئیس سازمان اورژانس کشورخاطر نشان کرد: با ایثار و فداکاری همکاران در امداد نوروزی، حماسه دیگری شکل گرفت و شور اجتماعی با خدمات گسترده کادر سلامت و سازمان های همکار افزایش یافت.
دکتر میعاد فر گفت: بالغ بر دو میلیون و ۹۰۰ هزار مراجعه به بیمارستان های دانشگاهی در ایام نوروز ثبت و بیش از ۱۳۱ هزار عمل جراحی در این مدت انجام شد.
وی افزود: خدمات سرپایی نسبت به سال قبل ۲۱ درصد و بستری ۹ درصد رشد داشته است که این نشان دهنده حضور فعال کادر سلامت است.
رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه ۵۱ عمل پیوند عضو در تعطیلات نوروزی انجام شد، یادآور شد: در حوزه بهداشت بیش از ۷۰۰ هزار مراقبت های غربالگری، ۱۶۲ هزار تست کرونا و در بحث بهداشت محیط  هم یازده هزار و ۸۰۰ مورد بازدید صورت گرفت.
دکتر میعاد فر با اشاره به جهاد مضاعف در بحث واکسیناسیون از فعالیت گسترده داروخانه ها در ایام نوروز خبر داد و افزود: حدود ۲۸۰ هزار ماموریت در زمینه اورژانس بیش بیمارستانی و ۱۹۶ امداد هوایی در تعطیلات سال جاری انجام شد.
به گفته وی، ۸۵ هزار واحد خون دراین ایام ذخیره و حدود ۲۴ هزار خدمت سلامت در یادمان های راهیان نور ارائه شد.
گفتنی است آیین تجلیل از برگزدیدگان طرح سلامت نوروزی با حضور وزیر بهداشت و سایر مسئولان کشوری و لشکری روز یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران و به صورت ویدئو کنفرانس در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار شد.
پایان مطلب//
مرضیه ره نوردCAPTCHA
دفعات مشاهده: 1064 بار   |   دفعات چاپ: 118 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر