يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
اخبار > افتتاح فاز دوم بيمارستان رضوی مشهد توسط وزير بهداشت


  چاپ        ارسال به دوست

نظام سلامت کارآمد اساس موفقيت يک دولت است

افتتاح فاز دوم بيمارستان رضوی مشهد توسط وزير بهداشت

وزير بهداشت در مراسم افتتاح فاز دوم بيمارستان رضوی مشهد گفت: نظام سلامت کارآمد اساس موفقيت يک دولت است. به گزارش وب دا؛ وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح اين طرح ضمن ابراز خرسندی از حضور در ميان خادمان حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) با اشاره به اينکه نظام سلامت کارآمد اساس موفقيت يک دولت به شمار می رود، بر تقويت نظام سلامت کشور و سازمانهای بيمه ای تاکيد کرد .
 دکتر سيد حسن هاشمی با اشاره به اينکه افتتاح اين طرح در راستای ارائه خدمات سلامت به مردم جای بسی خرسندی است، خاطر نشان کرد: در مواردی مشاهده شده که با کمال تاسف برخی از مردم برای درمانهای معمول به ويژه در بخش تشخيصی به ديگر کشورها مراجعه می کنند که اميدوارم با ساخت و بهره برداري  از اين گونه طرحها در ديگر نقاط کشور ، تمامی مردم ايران از اين خدمات بهره مند شوند.
 دکتر هاشمی تصريح کرد: در حال حاضر وزارت بهداشت با مشکلات و کمبود منابع مالی روبرو شده و برای تقويت نظام سلامت  کشور نياز است که واقفين، خيران و مردم مشارکت فعال داشته باشند.
 وی افتتاح فاز دوم بيمارستان رضوی را گام موثر و مهمی در راستای ارائه خدمات به زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و مسلمانان ديگر کشورهای اسلامی دانست و اظهار اميدواری کرد: در  سالهای آينده شاهد افتتاح شعبه های بيمارستان رضوی در ديگر نقاط استان، کشور و جهان اسلام باشيم.
وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پايان اظهار داشت: ‌من فکر می کنم انچه که می توانيم به اين مجموعه خدوم کمک کنيم حمايت و راه اندازی دوره های فوق تخصصی ، فلوشيپ و مراکز تحقيقاتی در بيمارستان رضوی است.
گفتنی است فاز 2 بيمارستان فوق تخصصی رضوی که ساخت و تجهيز آن 5 سال به طول انجاميده، در زمينی به مساحت 40 هزار متر مربع و شامل هفت اتاق عمل، بخش‌های بستری معمولی و VIP، راديوتراپی، شيمی درمانی، اتاق‌های عمل پيشرفته و ICU های تخصصی است. بخش اتاق عمل فاز 2 بيمارستان به گونه‌ای احداث و تجهيز شده که در آينده قابليت استفاده از تکنولوژی جراحی ماشينی با ربات را داشته باشد. توسعه و گسترش اين بيمارستان با سرمايه‌گذاری آستان قدس رضوی با بيش از 3 هزار ميلياد ريال صورت گرفته است.


٠٩:٥٩ - يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٢    /    شماره : ٣٤    /    تعداد نمایش : ٢١٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: