مرکز آموزش درمانی شهید اکبرآبادی اولین و تنها بیمارستان دوستدار مادر در تهران
لینک ها
 • برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق
  طی گزارش روابط عمومی مرکز روز سه شنبه مورخ1396/3/9 دوره آموزش عملی اطفاء حریق توسط پرسنل ایستگاه شماره چهار آتش نشانی در مرکز آموزشی درمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی با حضور مدیریت محترم مرکز وهمچنین کارکنان بخش های مختلف برگزار گردید .که در این دوره آشنایی با انواع مختلف کپسول های اطفاء حریق ،نحوه حمل صحیح کپسول وچگونگی خاموش کردن آتش به پرسنل آموزش داده شد .

 • بازدید معاون امور اجتماعی وزرات بهداشت وشهرداری منطقه 12 از مرکز آموزشی و درمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی
  به گزارش روابط عمومی مرکز : روز یکشبه مورخ 1395/12/15 دکتر ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت ، دکتر دلشاد قائم مقام ریاست دانشگاه ، مهندس ملکی شهردار منطقه 12 ، مهندس عزیزی شهردار ناحیه 4 منطقه 12 و مهندس حاجی میر اسماعیلی مدیر فنی ونظارت به طرح های عمرانی دانشگاه از روند باسازی بخشهای مختلف بیمارستان بازدید نمودند. در حاشیه این بازدید که با حضور ریاست ومدیریت مرکز انجام شد ،تسریع در باسازی وتامین اعتبار طرح های عمرانی ومشارکت شهرداری جهت جبران خسارات وارده به بیمارستان مورد تاکید قرار گرفته ودر انتها از بخش های بازسازی شده شامل درمانگاه ، آزمایشگاه وبخش های تازه تاسیس LDR بازدید بعمل آمد .

 • پنجم اسفند ماه روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس گرامی باد
  شکوفایی تمدن بشر ،برایند ایده های مهندسین تلاشگر است . پنجم اسفند ماه روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس گرامی باد

 • سومین نشست ارتقاءسلامت مادران افغان در مرکز آموزشی ودرمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی
  روز سه شنبه مورخ 95/11/26 ،سومین نشست پروژه بهبود سلامت مادران در افغانستان و ارتقاء سلامت مادران پناهنده افغانی در ایران (پروژه جنوب -جنوب ) با حضور نماینده صندوق جمعیت ملل متحد ،سفیر جمهوری اسلامی افغانستان ونمایندگان محترم وزارت بهداشت ،معاونت درمان و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز آموزشی ودرمانی حمایت مادران شهید اکبر آبادی برگزار گردید . در این مراسم پس از خوش آمد گویی به میهمانان آقای دکتر بدخش ریس بیمارستان ،گزارشی از خدمات ارائه شده به مادران افغانی ارائه نمود وتصریح کردند ، طی سال گذشته میلادی (2016 ) حدود 57% از کل تخفیف هزینه ها به بیماران ،مربوط به مادران افغانی بوده است . ایشان همچنین مهمترین مشکلات مراجعین افغان را فقدان مدرک شناسایی وعقد نامه معتبر ،ارائه مدرک شناسایی فرد دیگر ، عدم حضور همسر بیمار در بیمارستان وعدم بضاعت مالی عنوان نمودند که همکاری بیشتر سفارت جمهوری اسلامی افغانستان برای رفع این موارد جهت ارائه هر چه بهتر خدمات سلامت به مادران افغان را خواستار شدند . در ادامه هیت بازدید کننده از بخش های جدید LDR ، پروژه مقاوم سازی ضلع جنوبی بیمارستان ، بخش های NICU ،زایمان ودرمان ناباروری (IVF ) بازدید بعمل آورده و از خدمات ارائه شده به مادران افغان ابراز رضایت نمودند .

 • برگزاری مراسم پر فیض زیارت عاشورا روز های پنج شنبه هرهفته در مسجد مرکز
  برگزاری مراسم پر فیض زیارت عاشورا روز های پنج شنبه هرهفته در مسجد مرکز

 • مراسم تکریم و معارفه ریاست مرکز
  چهارشنبه اول بهمن ماه سال جاری مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید و پیشین مرکز آموزشی درمانی شهید اکبرآبادی با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس دانشکده پزشکی برگزار شد. در ابتدای مراسم دکتر کاشانیان ضمن خیر مقدم به ریاست دانشگاه و هیئت همراه و تمامی حضار، به آقای دکتر بدخش تبریک و برای ایشان آرزوی موفقیت نمودند. در این مراسم ، دکتر حاجی میر اسماعیلی در جمع اساتید، دستیاران و پرسنل ضمن قدردانی از خدمات دکتر کاشانیان ریاست مرکزو متذکرشدن حفظ سمت ایشان به عنوان مدیر گروه زنان و زایمان، آقای دکتر بدخش را به عنوان ریاست جدید این مرکز معرفی و برای وی آرزوی موفقیت کردند. در انتها اعضای هیئت علمی ، مدیریت و پرسنل مرکز آرزوی سربلندی و موفقیت برای دکتر کاشانیان با اهدای لوح تقدیر و هدایا مراتب سپاس خود را ابراز نموده و با اهدا لوح تقدیر به آقای دکتر بدخش ورود ایشان به این مرکز را خوش آمد گفتند.

 • -
  مورخ یکم لغایت سوم آذر ماه سال جاری کارگاه آموزش شیرمادر در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزشی درمانی شهید اکبرآبادی با حضور اساتید و همکاران گروه مامایی و پرستاری تشکیل گردید. دراین دوره به مواردی از جمله سیاست های بیمارستان دوستدار کودک ، ده اقدام برای شیردهی ، ترویج تغذیه با شیر مادر، بیماری های مادر در دوران شیردهی ، نشانه های کفایت شیر مادر ،مزایای شیر مادر ، چگونگی انتقال شیر از سینه مادر ، مهارت های برقراری ارتباط با مادر ، اصول دوشیدن شیر و ذخیره سازی ان و... پرداخته شد.

 • -
  در روز یکشنبه مورخ 25/8/93 کلاس آموزشی کنترل عفونت در ارتباط با عفونت های تنفسی نو پدید از جمله ابولا و کرونا ویروس و با توجه به شروع فصل سرما در ارتباط با آنفولانزا با حضور کلیه پرسنل مرکز آموزشی درمانی شهید اکبر آبادی در سالن آمفی تئاتر مرکز برگزار گردید. در این دوره آموزشی در ارتباط با وضعیت بیماری ها خصوصا" وضعیت بیماری ابولا در جهان نمای بالینی ، سیر علائم بیماری ، موجه پر خطر و کم خطر و احتیاطات کلیدی در برخورد با بیماران مبتلا اطلاع رسانی و آموزش های لازم داده شد.

 • روز چهارشنبه مورخ 7/8/93
  در مرکز آموزش درمانی شهید اکبر آبادی برگزار گردید

 • جلسه مشترک روسای مراکز آموزشی و درمانی با هیات رئیسه دانشکده پزشکی در سالن کنفرانس بیمارستان حمایت مادران شهید اکبرآبادی در روز یکشنبه مورخ 95/11/3 برگزار گردید.
  این جلسه در راس ساعت 7.30 دقیقه با قرائت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران با خیر مقدم و ارائه دستور جلسه توسط ریاست محترم دانشکده پزشکی جناب آقای دکتر ناصری پور در حضور روسای محترم مراکز آموزشی و درمانی و جناب آقای سرابی مسئول معاونت توسعه دانشگاه وریاست بیمارستان حمایت مادران اکبر آبادی جناب آقای دکتر بدخش درمورد مسائل جاری آموزشی بحث و تبادل نظر به عمل آمد. بیمارستان حمایت مادران اکبر آبادی جناب آقای دکتر بدخش درمورد مسائل جاری آموزشی بحث و تبادل نظر به عمل آمد. LDR که در بهمن ماه افتتاح خواهد شد بازدید به عمل آورده و نیز از ساختمان درمانگاه که در اثر فعالیت مترو دچار نشست و تخریب بازدید به عمل آوردند.

بسم ا...الرحمن الرحيم

  مرکز آموزشی درمانی شهيد اکبرآبادی درسال 1319 هجری شمسی باعنوان بنگاه حمايت از مادران و نوزادان با 30 تختخواب تاسيس شد و تاکنون درحال خدمت رسانی به اقشار کم درآمد جنوب شهراست. ما خرسنديم که می توانيم قسمتی از دردها و مشکلات اين افراد را التيام ببخشيم. اين مرکز هم اکنون دارای پيشرفته ترين خدمات آزمايشگاهی، سونوگرافی – درمانگاه فعال ژنتيک و نازايی، زايمان فيزيولوژيک و زايمان درآب است. پزشکان و پرسنل فداکار اين مرکز دست در دست هم داده تا توانستند استانداردهای لازم برای کسب مقام دوستداری مادر را بدست آورند و اين مرکز را به عنوان اولين و تنها مرکز دوستدار مادر و دوستدار نوزاد در تهران به همگان معرفی نمايند.                   

بسم ا...الرحمن الرحیم
مرکز آموزشی درمانی شهید اکبر آبادی با بیش از 6 دهه فعالیت و قدمت از ابتدای تاسیس و راه اندازی به عنوان مرکز دوستدار مادر و کودک شناخته شده است. فعالیت های جاری و توسعه ای بیمارستان بر این دو محور استوار می باشد. زنان به عنوان مادران آینده در سلامت کامل جسمانی و روانی و نوزادان به عنوان آینده سازان میهن عزیزمان امید داریم با بالاترین استاندارهای بتوانیم خدمات مناسب اقشار مختلف مردم خصوصاًنیازمندان ارائه دهیم. دراین راه بیمارستان نیازمند یاری تمام سازمان ها وگروههای مختلف مردم می باشد، تا با راهنمایی خود ما را در این راه دشوار یاری دهند.
بسم ا... الرحمن الرحيم
به سایت مرکز آموزشی درمانی شهید اکبر ابادی،قطب علمی مامائی ، بزرگترین ،مجهزترین و قدیمی ترین بیمارستان زنان و زایمان دانشگاه علوم  پزشکی ایران خوش آمدید بیمارستان شهید اکبر آبادی در یکی از مناطق قدیمی شهر تهران واقع شده است و به عنوان یکی از برترین مراجع بالینی و مامائی در زمینه تروج زایمان طبیعی، آموزش مراقبت های قبل ،حین و پس از زایمان می باشد ،دفتر پرستاری با برنامه ریزی در جهت ارتقای کیفی و بهبود مستمر فعالیت ها با ارائه یک الگوی مراقبتی مبتنی بر شواهد و با ایجاد شرایط مناسب جهت استفاده بهینه از منابع ،در راستای حفظ سلامت مادر، جنین و نوزاد فعالیت دارد و همواره در حفظ حقوق مادر و خانواده گام بر می دارد امید است با تلاش روز افزون بالاترین سطح خدمات مراقبتی،آموزشی و پژوهشی را دراختیار کاربران قرار دهیم.
برنامه ملاقات حضوری :روزهای دوشنبه هر هفته -از ساعت 30/8 تا پایان وقت اداری