چهارشنبه ٠١ آذر ١٣٩٦
اخبار > برگزاری جلسه کارگروه بهداشت و درمان درحوادث غیرمترقبه وپدافند غیر عامل دانشگاه


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه کارگروه بهداشت و درمان درحوادث غیرمترقبه وپدافند غیر عامل دانشگاه

روابط عمومی  دانشگاه : جلسه کارگروه بهداشت و درمان درحوادث غیرمترقبه وپدافند غیر عامل دانشگاه صبح امروز، 26 بهمن ماه ، با حضور دکتر توکلی ، مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه و اعضای کارگروه مدیریت بحران در حوادث و بلایا در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.

دکتر توکلی ، مدیر مرکزحوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه ، در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه اظهار داشت:هدف از برگزاری جلسه فصلی کارگروه بهداشت و درمان ،امادگی اعضای کارگروه سلامت و کمک به حوزه ستادبحران دانشگاه در زمان حوادث مترقبه و غیر مترقبه می باشد.

دبیر جلسه کارگروه بهداشت و درمان عنوان کرد: کمیته های درمان ، بهداشت ، پشتیبانی ، اموزش و پژوهش، توانبخشی و غذا و دارو جز اعضای این کارگروه هستند که شرح وظایف به صورت مشخص به انها ابلاغ شد تا هماهنگی و ساماندهی لازم با فرماندهی ستاد دانشگاه  برای زمان بروز بحران ، انجام پذیرد.

دکتر توکلی رئیس مرکز آموزشی و درمانی حضرت رسول اکرم (ص)  ، نقش مدیریت روابط عمومی  در این کارگروه را بسیار حیاتی دانست و افزود: مدیریت روابط عمومی به عنوان یکی از حوزه های ارشد زیر نظر فرماندهی دانشگاه معرفی شده است که تنها مجرای اطلاع رسانی صحیح  و گزارش دهی دقیق در هنگام وقوع حوادث می باشد که دریافت اطلاعات و ظرفیتهای واحدهای مختلف ، مدیریت خبرنگاران و اصحاب رسانه و تجزیه و تحلیل اخبار،  مدیریت سایت و هماهنگی با ریاست دانشگاه از جمله وظایف واحد روابط عمومی در زمان بحران پیش بینی شده است.

مدیر مرکزحوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه ، در خصوص برنامه های اتی کارگروه مدیریت بحران بیان داشت: احداث بیمارستان صحرایی ، ساماندهی نیروهای عملیاتی ، اموزش پزشکان و پرستاران  و نیروهای پشتیبانی و برگزاری مانورهای مختلف با همکاری بسیج جامعه پزشکی ،  ازجمله برنامه های در نظر گرفته شده این کارگروه می باشد.

دبیر جلسه کارگروه بهداشت و درمان در خصوص اموزش کارکنان در زمان بروز حوادث  عنوان کرد: اموزش در سطح عالی مراکز مختلف بخصوص بیمارستانها در قالب نشست های تخصصی ، سمینار و کارگاه ها ی اموزشی  انجام می پذیرد.

  دکتر توکلی، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمان مدیریت بحران را موفق و شایسته معرفی کرد و رسالت اصلی آن راکم کردن آمار مرگ و میر و کاهش میزان عوارض حوادث برشمرد.

 

 

 

 


١٤:٠٨ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٣٥٩٧٨    /    تعداد نمایش : ٣١٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

محتويات مرتبط