صفحه اصلیدرمانگاههامطالب خواندنیانتقادات و پیشنهاداتتصاویرسوالات متداولعضویت در سایتارتباط با مؤسسهسایتهای مرتبطفرم فعال سازیEnglishبه وب سایت مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی،طب اسلامی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی ایران خوش آمدید.
درباره کتابخانه

معرفي کتابخانه :

كتابخانه موسسه از سال 1382 فعاليت خود را به طور رسمي آغازكرده است. اين كتابخانه سه بخش مخزن نفايس، مخزن مبادله و اهداء و مخزن كتابخانه با دسترسي باز را تحت نظارت خود دارد.

در مخزن نفايس کتب ارزشمند و نفیس طب کهن ایران نگهداری می‌شوند. در مخزن مبادله و اهداء، کتب منتشر شده توسط موسسه نگهداری شده تا پس از طی مراحل اداری جهت اهدا و مبادله آماده گردند.

مخزن کتابخانه در حدود 5000 نسخه کتاب عمومي و تخصصي در حوزه پزشكي و موضوعاتی چون طب اسلامی، تاریخ پزشکی، گیاهان دارویی، طب چینی، طب یونانی، طب سنتی ایران، اخلاق پزشکی، طب مکمل و تاریخ پزشکی به زبان‌های انگلیسی، فارسي و عربي جهت سهولت استفاده و دسترسی آسان مراجعين بصورت قفسه باز اداره مي‌شود.

لازم به توضيح است كه كتابخانه اين موسسه، كتابخانه مرجع طب سنتي در كشور است و دانشگاه علوم پزشكي ايران به عنوان تنها مرجع چاپ و توزيع كننده رايگان اين كتب در سطح كشور محسوب مي‌شود.

  مقررات كتابخانه

  • مراجعین از سایر مراکز می‌توانند همه روزه از ساعت 8 الی 15 با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر به كتابخانه مراجعه نمایند. لازم به توضیح است که این اشخاص قادرند از منابع، در محل کتابخانه و یا با تهیه کپی از آنها بهره‌مند شوند.
  • دانشجوياني كه عضو كتابخانه مركزي دانشگاه علوم پزشکی ايران مي‌باشند، می‌توانند از سرویس امانت بین کتابخانه‌ای نیز استفاده نمایند.
  • پایان نامه‌ها صرفا جهت مطالعه در اختیار مراجعین قرار می‌گیرد. تهیه کپی از صفحه چکیده، فهرست عناوین و منابع بلامانع است.
  • کتاب‌های مرجع، پایان نامه‌ها و نشریات امانت داده نمی‌شوند.
  • برای تمدید کتاب چنانچه دقیقا در موعد بازگشت آن اقدام شود، به همراه داشتن کتاب ضروری خواهد بود. ولی چنانچه پیش از فرا رسیدن تاریخ بازگشت کتاب اقدام نمایید، می‌توانید از طریق شماره تماس 33950154 داخلی 106 کتاب خود را تمدید نمایید. لازم به ذکر است تمدید کتاب‌ها با نظر مسئول بخش امانت انجام می‌گیرد و ممکن است به دلیل کثرت مراجعه به منبعی خاص در بازه زمانی مشخص کتاب تمدید نگردد.
  • دیرکرد کتاب‌ها مشمول جریمه به شرح زیر می‌باشد:
  •  برای هر نسخه کتاب در هر روز و با احتساب تعطیلات 500 ریال و 3 روز تعلیق کارت عضویت
  •  در صورت آسیب دیدن و یا مفقود شدن کتاب، می بایست عین کتاب خریداری و به کتابخانه تحویل شود.

 شرايط عضويت

الف- كاركنان دانشگاه علوم پزشكي ايران

1. اعضاء هیات علمی

تمامی اعضای هیئت علمی (رسمی و پیمانی) دانشگاه علوم پزشکی ایران با ارائه آخرین حکم کارگزینی، یک قطعه عکس 4×3 و تكميل فرم عضویت می‌توانند به عضویت کتابخانه موسسه درآیند. مدت اعتبار کارت عضویت اعضاء هیات علمی تا زمان بازنشستگی و یا هرگونه تغییر وضعیت استخدامی می‌باشد.

2. دانشجویان

تمامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران، پس از ارائه کارت دانشجویی، دو  قطعه عکس 4×3 و مبلغ 10000 ریال جهت پرس کارت و تکمیل فرم عضویت می‌توانند به عضویت کتابخانه موسسه درآیند. مدت اعتبار کارت عضویت دانشجویان برابر با مدت اعتبار کارت دانشجویی آنان خواهد بود.

3. کارکنان

کلیه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایران (رسمی و پیمانی) پس از ارائه حکم کارگزینی و یک قطعه عکس 4×3 و تکمیل فرم عضویت می‌توانند به عضویت کتابخانه درآیند. مدت اعتبار کارت عضویت کارکنان تا زمان بازنشستگی و یا هرگونه تغییر وضعیت استخدامی است.

ب- افراد متفرقه

ساير افراد با ارائه كارت ملي و كپي آن، يك قطعه عكس 4×3 و مبلغ 20000 ريال و تكميل فرم عضويت مي‌توانند به عضويت كتابخانه موسسه درآيند.  مدت اعتبار كارت عضويت براي اين افراد يكسال مي‌باشد.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2276
 بازدید امروز : 737
 کل بازدید : 771352
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1