اخبار > دومین همایش روز پژوهش در دانشگاه برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

دومین همایش روز پژوهش در دانشگاه برگزار شد

دومین همایش روز پژوهش در دانشگاه برگزار شد


  
    

 


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: دومین همایش روز پژوهش ویژه گروههای علوم پایه پزشکی روز شنبه 1 اسفند ماه 94 باحضور دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه در مرکز همایشهای رازی دانشگاه برگزار شد.

 دومین همایش روز پژوهش ویژه گروههای علوم پایه پزشکی جهت دانشجویان تحصیلات تکمیلی روز شنبه 1 اسفند ماه با حضور دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه، دکتر ناصری پور رییس دانشکده پزشکی و جمعی از مسئولین و دانشجویان  در مرکز همایشهای رازی دانشگاه  برگزار شد.
این همایش با هدف تشویق دانشجویان فعال و پژوهشگر گروههای علوم پایه پزشکی و تقدیر از اساتید علوم پایه پزشکی توسط معاونت آموزشی علوم پایه پزشکی و تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی برگزار شد.
دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه  در این همایش اظهار داشت : علی رغم وجود مشکلات زیاد در زمینه های بهداشتی و درمانی که متاسفانه  موجب شده  ، ما کمتر به پژوهش و آموزش بپردازیم، ولی این قول را خواهیم دادیم که هر آنچه را برای ارتقاء این  دو حوزه لازم باشد، انجام خواهیم داد.
رئیس دانشگاه با بیان اینکه که اگر دانشگاهی بحث آموزش و پژوهش در آن کم رنگ دیده شود اصلا دانشگاه نخواهد بود، گفت: انشاله تمام سعی خود را خواهیم کرد که در این حوزه ها تمام موارد و مسائل  به خوبی دیده شود تا بتوانیم  آن رسالت اصلی و خطیر را  که بر عهده ما به عنوان مسؤلین دانشگاه گذاشته شده است ، به نحو احسن انجام دهیم.
وی افزود:از اینکه می بینم  دانشجویان عزیز ، اینقدر خوشحال و با انگیزه در این مراسم حضور دارند، خوشحالم و این را باعث افتخار خود و همکاران  می دانم . سعی ما این است که شما دانشجویان عزیر را مورد حمایت کافی قرار دهیم و امیدوارم بتوانیم  فرصتهای مطالعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .
دکتر حاجی میر اسماعیل خطاب به اساتید دانشگاه گفت: اساتید بزرگوار نیز می دانند هیچ گاه نیازهای آنان از ذهن ما دور نبوده است. تمام سعی ما این است که از وجود شما عزیزان در فیلدهای آموزشی و بیمارستانهای آموزشی نهایت استفاده را نماییم.
وی ادامه داد:تمام سعی خود را خواهیم کرد  تا همکاری صمیمانه را بین گروههای بالینی و پایه پررنگ تر کنیم و اعتقاد داریم حضور شما قطعا در پیشبرد اهداف بالینی بسیار کمک کننده خواهد بود.
رئیس دانشگاه در خاتمه گفت:برای همه شما عزیزان آرزوی توفیق و پیشرفت روزافزون دارم و انشاله با همت شما دانشجویان عزیز و راهنمایی اساتید پرانگیزه ، روز به روز به پیشرفتهای دانشگاه افزوده شود  و روزی برسد که دانشگاه رتبه درخور نام زیبای خود را( ایران) کسب کند.
 در این همایش دکتر ایراجیان مدیر  گروه  میکروب شناسی  و دبیر علمی همایش نیز اظهار داشت: این همایش از سال گذشته به همت دکتر تاجیک معاون آموزشی تحصیلات تکمیلی دانشکده و حمایتهای بی دریغ دکتر حاجی میر اسماعیل  رییس دانشگاه  و دکتر ناصری پور رئیس دانشکده پزشکی شروع شد.
وی افزود:طی جلسه ای مشترک که با همکاران مدیران علوم پایه برگزار شد، در یکسری ازمعیارهای انتخاب دانشجوی برتر سال گذشته تغییراتی ایجاد و اعلام نمودیم که بر اساس این معیار های جدید  یک دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و یک دانشجو در مقطعPHD معرفی شود. در نهایت 10 دانشجوی کارشناسی ارشد و 10 دانشجویPHD معرفی شدند که در دو پانل مقالات انتخابی خود را ارائه می دهند.
دکتر ایراجیان در خاتمه ازحمایت همه مسئولین دانشگاه در جهت برگزاری این برنامه  تشکر و قدردانی کرد.

 در این مراسم دکتر ناصری پور رییس دانشکده پزشکی نیز عنوان کرد: امیدواریم این همایش هر ساله با شرایط و کیفیت بهتری برگزار شود. همه ما امروزه می دانیم که سرنوشت و جایگاه ملتها در دنیا  به تولید علم و فناوری و استفاده از تولیدات علمی و فناوری ها در جهت تولید ثروت و خلق سرمایه بستگی دارد. بدون شک اگر ما از این غافله دنیا عقب بمانیم دیگر اتکا به ثروتها و منابع ملی خدادادی ،مثل نفت جوابگو نخواهد بود.
وی افزود: از آنجایی که دانشگاهها به عنوان جایی که محل تجمع نخبگان است ،نقش بی بدیلی در این قضیه می تواند ایفا کند. بر ما مسؤلین واجب است یک محیط آموزشی و با استاندارد خوبی فراهم کنیم تا در سایه تلاشهای بی وقفه اساتید و در کنار ذهن های خلاق و پویای دانشجویان بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.
دکتر ناصری پور اضافه کرد:در دانشکده پزشکی ما شک نداریم اگر بخواهیم در این مسیر قدم برداریم یکی از آن جاهایی که باید برای آن برنامه ریزی دقیقی انجام شود ،بحث تحصیلات تکمیلی است.
وی گفت: ما باید اعتقاد پیدا کنیم  که دانشجوی PHD ما تربیت می شود و یک محصول و تکنولوژی جدید ایجاد می کند و نهایتاً منجر به خلق ثروت می شود. اگر این دیدگاه بر ما حاکم باشد شاید بتوان  در آینده تحول قابل توجهی در این زمینه ایجاد کرد


٠٨:٢٩ - 1394/12/03    /    شماره : ٢٤٣٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٠خروج
بزرگراه همت - بين شيخ فضل الله و چمران - دانشگاه علوم پزشكي ايران - دانشكده پزشكي - مركز تحقيقات فيزيولوژي