صفحه اصلي > معرفی کتب  
معرفی کتب


چاپ کتاب
چاپ آثار علمی
آیین نامه چاپ کتاب
 ١٢:٣١ - 1395/09/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
معرفی کتب
در این صفحه تلاش بر این است که تعدادی از کتب ارزشمند چاپ شده در سالهای گذشته دانشگاه علوم پزشکی ایران به علاقمندان معرفی گردد.
 ١٠:٣٠ - 1393/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب کتابنامه طب سنتی ایران
کتابی که اکنون در برابر دیدگان شما قرارداردنتیجه حدود دو سال کوشش وتلاش می باشد که اکنون بدین شکل درآمده است. آنان که با کتاب سر وکار دارند می دانند که تهیه و تدوین فهرست حاوی مشخصات کتب متداول بوده، که دست یابی به کتب مورد نظر را برای مراجعان وطالبان آسان نموده است. یکی از کتابهای کهن که در تمدن اسلامی تالیف گردیده، کتاب ( الفهرست ) یا ( فهرس العلوم) محمدبن اسحق الندیم یا بطور اختصار (ابن ندیم) می باشد که مشتمل بر فهرست کتابهای تالیفی تا دوران مولف ( قرن سوم وچهارم هجری قمری) است. پس از تدوین این کتاب ، فهرستهای دیگری نیز نگاشته شده که ذکر نام همه آنها سبب تطویل مقال می گردد.
 ٠٩:٥٦ - 1393/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب راهنمای نظام مراقبت بیماریها
این کتاب تالیف جناب آقای دکترمحمد مهدی گویا، جناب آقای دکترمهران ستوده، جناب آقای دکترمحمد هادی ناصح است. ویراستار این کتاب جناب آقای دکترمحمد هادی ناصح است.
 ٠٨:٤٠ - 1393/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب سر عنوانهای موضوعی پزشکی فارسی
ضرورت وجود واژگانی واحد ویکدست برای فهرست نویسی موضوعی ونمایه سازی منابع فارسی در زمینه علوم پزشکی به منظور سهولت ارتباط ومبادله اطلاعات، ایجاد زبان مشترک برای سازماندهی وبازیابی اطلاعات وجلوگیری از پراکندگی موضوع ها ومنابع فارسی در کتابخانه های علوم پزشکی کشور، این دانشگاه را بر آن داشت تا تهیه سر عنوان های موضوعی پزشکی فارسی را در قالب یک پروژه پژوهشی به انجام رساند.
 ٠٨:١٦ - 1393/04/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب فرهنگ ومصطلحات طب سنتی ایران ، جلد ششم
این کتاب جلد ششم از سری کتابهای فرهنگ و مصطلحات طب سنتی ایران است: تالیف محمد تقی میر و با ویرایش محمد مهدی اصفهانی است.
 ١٠:٢٦ - 1393/04/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب فرهنگ ومصطلحات طب سنتی ایران، جلد چهارم
مشخصات جلد چهارم کتاب فرهنگ و مصطلحات طب سنتی ایران به شرح زیر است :
 ١٠:١٩ - 1393/04/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب فرهنگ و مصطلحات طب سنتی ایران، جلد سوم
مشخصات جلد سوم کتاب فرهنگ ومصطلحات طب سنتی ایران به شرح زیر است:
 ١٠:١٢ - 1393/04/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب فرهنگ ومصطلحات طب سنتی ایران ، جلد اول
پیشرفت های علمی عصر حاضر بدون شک مرهون تلاش علمی گذشتگان است. تمدن اسلامی با وجود دانشمندانی چون ابن سینا، رازی و ابوریحان بیرونی به اوج شکوفایی خود رسید، بدون شک ارتباط با ریشه های علمی گذشتگان آیندگان را در دستیابی به فرهنگ علمی غنی گذشته رهنمون می سازد واین امر جز با نشر آثار گذشتگان وتلاش در جهت معرفی آنان به دانش پژوهان ومشتاقان دنیای علم ومعرفت میسر نخواهد شد. این کتاب در شش جلد تهیه شده است
 ٠٩:٣٣ - 1393/04/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
کتاب نقش الکتروکاردیوگرافی درتصمیم گیری اورژانسهای قلبی
این کتاب تالیف هین.جی.ولنز بوده وتوسط آقایان دکترفریدون نوحی و دکتر احمد محبی ودکتر علی اندون پطروسیانس ترجمه شده است همچنین این کتاب درسال 1374 در دانشگاه علوم پزشکی ایران منتشر شده است.
 ٢٢:٢٧ - 1393/03/30 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 صفحه بعدی >>

پيوندها
اداره علم سنجي و انتشارات  >> بزرگراه همت - بين شيخ فضل الله و چمران - دانشگاه علوم پزشكي ايران - كتابخانه مركزي - طبقه 1-     تلفن: 86705506