• به نام خدا
  سپاس و ستایش خدای را که نامهایش پاک، نعمتهایش سرشار و احسانش وافر است. از عملش باز پرسیده نمی شود و همه در برابر او پاسخ گوی عمل خویش اند.

 • برگزاری جلسه
  در روز دوشنبه مورخ 96/4/19، جلسه ای در خصوص بررسی مسائل مربوط به سیستم پرسنلی در دفتر مدیریت توسعه سازمان و سرمایه انسانی برگزار گردید.

 • كميته نقل و انتقالات دانشگاه در تاريخ 96/04/13 برگزار گرديد.
  افرادي كه با انتقال، ماموريت و تمدید ماموریت آن ها از ساير دانشگاه ها به اين دانشگاه موافقت گرديده است مي بايست حداكثر ظرف مدت يك هفته به مديريت حراست دانشگاه علوم پزشكي ايران، جهت تشكيل پرونده و انجام مراحل قانوني مراجعه نمايند. بديهي است در صورت عدم مراجعه در مهلت مقرر موضوع انتقال و ماموريت كان لم يكن تلقي خواهد گرديد. ضمناً جهت اطلاع از نتايج كميته اينجا كليك نماييد.

 • سامانه نقل وانتقالات دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی ایران از تاریخ 96/4/1 راه اندازی گردید.
  جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

 • فرا رسیدن عید سعید فطر و حلول ماه شوال مبارک باد.
  استشمام عطر خوش بوی عید فطر از پنجره ملکوتی رمضان،گوارای وجود پاکتان.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 21825
 بازدید امروز : 82
 کل بازدید : 324658
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1

آیین نامه اداره نقل و انتقالات دانشگاه علوم پزشکی ایران

 مقدمه

       اداره نقل و انتقالات بعنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه مديريت توسعه سازمان و سرمايه انساني دانشگاه معرفی می­گردد که وظيفه بررسی درخواست‌های انتقال و یا ماموریت مطرح شده از سوی کارکنان دانشگاه، سایر دانشگاههای علوم پزشکی و همچنین یگر دستگاههای دولتی را با استناد به آئين نامه مصوب هيات رئیسه محترم دانشگاه، و بر اساس فرآیندی نظام­مند برعهده دارد. این آیین نامه با هدف سازماندهی و اصلاح وضعیت جابجایی پرسنل دانشگاه و نیز برقراری عدالت از طریق اعمال ضوابط یکسان تهیه و تنظیم گردیده است.

ماده 1: هدف : رعایت عدالت در بررسی درخواست‌های ارجاع شده، پاسخگویی مناسب، تکریم ارباب رجوع و کسب رضایت آنان، تسریع در انجام امور محوله، تعامل با مدیران سازمان و اهتمام به سیاست­های ابلاغی از سوی آنان و همچنین تامین نیروی انسانی مورد نیاز واحد های تابعه دانشگاه از طریق نیروهای متقاضی انتقال و یا ماموریت، با عنایت به برآورد نیروی انسانی موجود، از جمله مهمترین اهداف این اداره بشمار می­آید.

ماده 2 : تعاریف

انتقال : عبارت است از جابجایی محل خدمت کارمند اعم از رسمي، ‌پيماني و قراردادي با صدور حکم رسمی به واحدهای تحت پوشش موسسه یا بمنظور اشتغال در سایر موسسه ها و واحدهای وابسته به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و یا سایر دستگاههای دولتی و نهادهای عمومی دولتی با حفظ سوابق خدمت.

در حالت انتقال رابطه فرد با دستگاه مبدأ از تاریخ انتقال (تاریخ اجرای حکم) قطع و در همان تاریخ این ارتباط با دستگاه مقصد برقرار می­شود. (هرگونه جابجایی درسطح دانشگاه تغییرمحل خدمت اطلاق می­گردد). 

ماموریت : عبارت است از محول شدن وظیفه موقت به کارمند، غیر از وظیفه اصلی که در پست سازمانی خود دارد. این اعزام  بطور موقت به واحدهای تحت پوشش موسسه و یا سایر موسسه­ها و واحدهای وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارتخانه­ها و موسسات عمومی انجام می­پذیرد.

در حالت مأموریت، رابطه فرد با دستگاه مبدأ تداوم داشته و حفظ پست سازمانی مستخدم تا شش ماه مجاز می­باشد. در صورت تمدید مأموریت یاد شده فرد می­بایست دو ماه قبل از اتمام مأموریت در خصوص تمدید آن اقدام نماید. لازم به ذکر است حفظ پست سازمانی فرد در طول مدت تمدید مأموریت ضرورت ندارد.

نکته 1 : اعزام کارمند برای طی دوره آموزشی یا کارآموزی در داخل یا خارج از کشور برابر مفاد آیین نامه هیات امنای دانشگاه صورت می­گیرد.

ماده 3: اعضاء كميته نقل و انتقالات :

-          معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه (رئيس كميته)

-          مدیر توسعه منابع و سرمایه انسانی يا معاونين ( يا نماينده آنها در صورت نیاز)

-          رییس اداره نقل و انتقالات (دبیر کمیته)

-          معاونین دانشگاه ( یا نماینده آنها) حسب موارد

-          نماينده بودجه دانشگاه

ماده 4: گردش كار كميته نقل و انتقالات دانشگاه:

كميته نقل و انتقالات دانشگاه  4 بار در سال برگزار مي­گردد. در موارد استثنا بنا به صلاحدید مدیر محترم توسعه منابع و سرمایه انسانی خارج از برنامه زمان­بندی تشکیل می­شود. گردش کار آن بدين صورت است كه با حضور اعضا کمیته درخواست­هاي انتقال را بررسي نموده و پس از اظهار نظر صريح و مشخص نمودن علت و دلايل تقاضای انتقال و يا ماموريت و نیز درنظر گرفتن اولویت­های مدنظر دانشگاه، نسبت به تكميل فرم صورتجلسه اقدام مي­نمايد. سپس، صورتجلسه مربوطه به امضاي اعضاي كميته رسيده و طي نامه­اي مراتب را به سازمان متبوع و متقاضی می­رساند. مستندات لازم حداقل يكماه قبل از موعد تشکیل كميته به معاونت مربوطه ارسال مي­گردد.

ماده 5: شاخص­های رسیدگی به درخواست انتقال یا ماموریت به دانشگاه

با توجه به تاکید بر رعایت دستورالعمل­های مصوب، شاخص­های پذیرش درخواست ماموریت یا انتقال افراد به دانشگاه عباتند از:

سابقه خدمتی حداکثر 12 سال، متاهل، بومي بودن، میزان مدرک تحصیلی و تخصص مطابق با نیاز دانشگاه، سوابق علمی و تجربی، مصاحبه تئوری و عملی (با توجه به رشته تحصیلی) توسط معاونت مربوطه و نهایتا رای اداره نقل و انتقالات

ماده 6: تهیه آمار ماهانه و سالیانه و نیز بنا به درخواست مدیریت محترم توسعه منابع و سرمایه انسانی:

جهت اجرای صحیح و مناسب امور، گزاش های ماهانه و سالانه و نیز بنا به درخواست مدیریت محترم توسعه منابع و سرمایه توسط اداره نقل و انتقالات تهیه می گردد

ماده 7: ضابطه اجرایی نقل و انتقال کارکنان 

 

1-  بالاترین مقام تصمیم­گیری در زمینه انتقال و ماموریت معاونت توسعه می­باشد که حسب تشخیص می­تواند تمام یا بخشی از اختیارات را به کمیته نقل و انتقالات تفویض نماید.

2-  مرجع رسیدگی به درخواست های انتقال و ماموریت کارکنان، کمیته نقل و انتقالات دانشگاه می باشد.

3-    طبق فرايند نقل و انتقالات، ابتدا متقاضي انتقال، شش ماه در دانشگاه مامور مي شوند.

4-  نقل و انتقالات برای کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداری در صورت احراز شرایط لازم، امکان پذیر می­باشد.

5-   انتقال کارکنان از شهرستانها به تهران ممنوع می باشد مگر اینکه درخواست کننده واجد یکی از شرایط زیر باشد: تبعیت از همسر، بیماری خاص تحت معالجه، جانبازان، ادامه تحصیل فرد متقاضی، بومی تهران (به شرط دارا بودن سابقه کار در مناطق محروم).

6-   حقوق کارکنان قراردادی منتقله از ابتدا به عهده مقصد می باشد.

7-    انتقال کارکنان دارای تعهدات استخدامی و ماموریت آموزشی ممنوع می باشد.

8-   حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر کارکنان در صورت اعزام به ماموریت به مدت شش ماه از مبداء و پس از این مدت بایستی توسط دانشگاه (یا موسسه) مقصد پرداخت گردد.

9-  درصورت انتقال و ماموریت کارکنان دانشگاه به سایر دستگاهها و سازمان های دولتی و عمومی غیر دولتی، حقوق و مزایای ایشان از بدو خروج توسط واحد مقصد پرداخت می گردد.

10- درخواست انتقال متقاضی به داخل و یا خارج منوط به اشتغال شاغل به صورت تمام وقت بوده به­طوری که از هیچ یک از حالات استخدامی( از جمله مأموریت آموزشی، استراحت ایام بارداری و زایمان، مرخصی بدون حقوق و...) برخوردار نباشد.

11-  موافقت واحد مبدا و همچنین موافقت و وجود پست بلاتصدی در واحد مقصد جهت بررسی فرم­های متقاضیان الزامی است.

12-  انتقال پرستاران به سایر موسسات منوط به گذراندن 5 سال تعهد می باشد.

13- ماموریت کارمندان رسمی و پیمانی به دستگاههای دیگر یا به استانها دیگر با حفظ پست سازمانی در دستگاه متبوع حداکثر بمدت شش ماه با پرداخت حقوق از اعتبارات دستگاه متبوع مجاز است و در صورت تمدید ضمن اینکه پست سازمانی کارمند محفوظ نمی­ماند، کلیه حقوق و مزایا نیز به عهده مقصد می­باشد.

14- در نقل و انتقالات داخلي دانشگاه، حداکثر زمان تمديد ماموريت براي كاركنان 5 سال می­باشد.

15-  تغییر نوع استخدام کارمند مامور در دستگاه محل ماموریت مجاز نیست.

16- انتقال کارکنان در محدوده دانشگاه فقط منوط به موافقت مدیریت واحدهای مبدا و مقصد و وجود ردیف بلاتصدی در مقصد می باشد.

17-  در نقل و انتقال داخلي دانشگاه، درصورت اعلام نیاز واحد مبدا به نیروی جایگزین، بایستی موضوع در سهمیه سالانه نیروی مورد نیاز واحدها از طريق معاونت­هاي مربوطه لحاظ شده و ارسال درخواست های موردی به اداره نقل و انتقالات ممنوع می باشد.

18- موارد استثنا خارج از کمیته نقل و انتقالات و ماموریتها فقط با دستور ریاست محترم دانشگاه امکان پذیر می باشد0

19-  انتقال کارکنان بدون درخواست کتبی منحصراً حسب آراء صادره از سوی مراجع قضایی و یا هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری و سایر مراجع ذیصلاح در چارچوب قوانین موضوعه میسر خواهد بود.

20-  پذیرش تقاضای انتقال کارکنانی که در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری و یا مراجع قضایی به سبب ادعای سازمان دارای پرونده می باشند، منوط به صدور حکم قطعی از سوی مراجع مذکور و نیز موافقت سازمان خواهد بود. بدیهی است انتقال کارکنان فوق صرفاً در صورت نداشتن تعهد خدمتی، تعهدات مالی و... تحت هر عنوان و انجام تسویه حساب با سازمان میسر خواهد بود.  

21-  ردیف تشکیلاتی مورد نظر جهت انتقال و انتصاب در آن متناسب با سوابق، تجربه مدرک و رشته تحصیلی متقاضی انتقال باشد.

22-  پس از انتقال فرد، استرداد و انتقال کسورات بازنشستگی کارکنان منتقله به سایر دستگاهها و بالعکس برابر مقررات جاری می باشد.

23-  در صورتی که جابجایی بین واحدهای دانشگاه باشد توافق هر دو واحد مبدا و مقصد کافی بوده و لزومی به طرح در کمیته نقل و انتقالات نیست. در پایان انتقال، مراتب بایستی به اطلاع مدیریت توسعه منابع و سرمایه انسانی برسد.

ماده 8:  موارد پیش بینی نشده مشروط به اینکه مغایر با مفاد این آیین نامه نباشد براساس مصوبه کمیته نقل و انتقالات عمل خواهد بود.