شبکه بهداشت و درمان شهریار
نظرسنجی
کیفیت مطالب مندرج در این بخش

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 763
 بازدید امروز : 40
 کل بازدید : 701313
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.4171
منشور اخلاقی

منشور اخلاقی سازمان

پيامبر اکرم (ص) فرمودند:

  من بر انگيخته شدم برای به اتمام رساندن مکارم اخلاق

1- ما خدمتگزاران، مديران و کارکنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت تکريم و جلب رضايت ارباب رجوع که همانا رضايت حق تعالی است بر باورهای زير هم‌پيمان، استوار و تلاش خواهيم کرد.

  2- ضمن حضور منظم و به موقع در محل کار و رعايت انضباط اداری و پوشش و ظاهری مناسب و آراسته موافق با فرهنگ اسلامی، بهترين روشها را برای ارايه خدمات با کيفيت مطلوب به مردم بکار گيريم.

  3-به ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی مطابق با آموزه‌های دينی و اسلامی، اصول اخلاقی و صفات معنوی پايبند باشيم.

  4- در حفظ اموال و تجهيزات اداری کوشا بوده از مسووليت و اختيارات خود به طور صحيح استفاده نماييم و در کليه امور خالق و خلق خدا را شاهد و ناظر بدانيم.

  5- امور و وظايف محوله را براساس زمانبندی مشخص با مستند سازی روشها انجام داده، برای انجام مطلوب وظايف، دانش و مهارت خود را ارتقا دهيم.

  6- خدمات، فرصتها و تسهيلات را عادلانه، بدون تبعيض، کاستی، نقص و با اخلاق و پرهيز از هر گونه غرض‌ورزی و کينه‌توزی ارايه و توزيع نماييم .

  7-ارتقا سلامت همه جانبه مردم را وظيفه اصلی خود فرض نماييم .

  8- حفاظت از کرامت انسانی و شأن اجتماعی همه مراجعين را وظيفه خود دانسته، برخورد محترمانه و فروتنی با مردم را سرلوحه کار خود قرار داده، مشکلاتشان را با حوصله و دقت شنيده، ضمن رعايت قوانين و مقررات و ضوابط حاکم و با پرهيز از هرگونه توصيه و اهمال کاری در انجام امور، دلسوزانه و به طور صحيح و سريع کار ارباب رجوع را به سرانجام رسانيم.