MRI به معنای تصویربرداری از اندام های بدن با استفاده از پدیده الکترو مغناطیس می باشد.

 

 بخش تصویربرداری این مرکز با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه (5/1 تسلا) موجود در کشور آماده انجام MRI از کلیه مراجعین عزیز داخل و خارج از بیمارستان با تعرفه دولتی و قرارداد با کلیه بیمه ها می باشد.

 

موارد قابل انجام :      

*     MRI از کلیه اندام ها ، مفاصل و بافتهای بدن

*     MRI از کلیه عروق اندام ها ( MRV ,MRA )

*     MRI از سیستم کلیه ها و مثانه  MRU  

              

 

نکات قابل توجه :

1-   جهت انجام MRI ارائه درخواست پزشک الزامی  است.

2-   جهت انجام MRI با ید به مسئول پذیرش برای هماهنگی و راهنمایی مراجعه نمایید.

3-   پرسش نامه ای که در پذیرش تحویل شما می گردد جهت تشخیص بیماری شما بسیار مهم است ، لذ ابه دقت آن را مطالعه و جواب دهید .

4-   در صورتی که دارای باطری قلبی ، پروتز یا اعضای مصنوعی ، وجود ترکش در بدن و... هستید حتما به مسئول پذیرش اطلاع دهید .

5-   جهت انجام   MRI  حتما از لبا س راحت  و بدو ن شی خارجی (لباس یکبار مصرف و بهداشتی )که در اختیار شماگذاشته می شود استفاده نمایید.

6-   از به همراه آوردن هرگونه کارتهای اعتباری ، موبایل ، سوئیچ ، کلید ، سنجاق سر، گیره سر ، عصا و هر شی فلزی دیگر به بخش  MRI جدا خودداری نمایید .

7-   انجام MRI  برای شما عزیزان هیچ خطری  نداشته ، فقط به همراه داشتن وسایل فلزی برای شما و دستگاه مضر  و خطرناک می باشد. لذا حتما آنها را به همراه خود یا کمک کارشناس تحویل نمایید .

8-   جهت انجام یک  MRI  خوب لطفا خونسرد وآرام و بی حرکت تا پایان آزمون روی تخت دستگاه بخوابید و مطمئن باشید صدا و تصویر شما توسط دوربین زیر نظر کارشناس  MRI می باشد و شما به راحتی می توانید با وی ارتباط برقرار  نمایید .

9-   در صورت درخواست پزشک  جهت MRI  با تزریق دارو حداقل  از 6 ساعت قبل ناشتا باشید .

10-    امیدواریم با همکاری شما عزیزان و انجام تصویر برداری و یک  MRI دقیق بتوانیم در تشخیص و درمان بیماری به پزشک معالج شما کمک کنیم .