خانه نقشه سایت ورود اعضا English
سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨
کاردرمانی
معرفی گروه کاردرمانی
کاردرمانی  از رشته های علوم توانبخشی در گروه علوم پزشکی بوده که اقدامات آن مبتنی بر اصول علمی است که به پیشگیری، ارزیابی، معالجه( درمان، بازتوانی و نوتوانی) و مشاوره بیماران/معلولان در هرگروه سنی می پردازد.
مداخلات کاردرمانی غیردارویی بوده و ابزار آن فعالیتها و تمریناتی است که با آسیب یا بیماری افراد دچار محدودیت در کارکردهای روانی، فیزیکی، اجتماعی و رشدی متناسب می باشد. این فعالیتها در برگیرنده تمام ابعاد زیست شناختی-روانشناختی-اجتماعی انسان است و هدف نهایی آن ارتقاء سلامت، استقلال و کیفیت زندگی  می باشد.
دپارتمان کاردرمانی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران اولین و با سابقه ترین دپارتمان کاردرمانی در ایران می باشد.  تربیت دانشجویان کاردرمانی در کشور ایران، اولین بار در سال 1352 در مدرسه عالی توانبخشی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز گردید و درحال حاضر گروه آموزشی کاردرمانی این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.
این دپارتمان با داشتن کادر آموزشی مجرب ،کلینیک های مجهز و متنوع نقش به سزایی در تربیت نیروهای متخصص و ارایه خدمات درمانی با کیفیت دارد.
هم چنین در سال های اخیر با فراهم نمودن تجهیزات آزمایشگاهی، کلینیکی و پژوهشی توسط این دپارتمان اعضای هیئت علمی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی موفق به انتشار مقالات علمی معتبر داخلی و خارجی گردیده اند.
 

مدیر گروه 
 
 

 حضور و قبول مسئولیت در گروه آموزشی کاردرمانی که دارای اعضای هیئت علمی و کارشناسان پیش کسوت و مجرب، کلینیکهای آموزشی- درمانی تخصصی ، و موفق در کسب اعتبار بخشی بین المللی از فدراسیون جهانی کاردرمانی می باشد، باعث بسی افتخار و سربلندی است .

گروه آموزشی کاردرمانی تنها گروهی در دانشکده توانبخشی میباشدکه مدرک کارشناسی آن دارای اعتبار بین المللی است.از این رو تمامی سرفصل های دروس ارائه شده در مقطع کارشناسی رشته کاردرمانی مطابق با استانداردهای بین المللی است و مدرک فارغ التحصیلان این مقطع از سال 2006 به بعد در کلیه کشورها معتبر بوده و نیازی به ارزشیابی ندارد.

به سایت گروه پیشتاز در امر آموزش و پژوهش کاردرمانی در ایران خوش آمدید.

 

                                                                           دکتر افسون حسنی مهربان