يا عَلِىُّ يا عَظيمُ يا غَفُورُ يا رَحيمُ اَنْتَ الرَّبُّ الْعَظيمُ الَّذى لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَىءٌ وَ هُوَ السَّميعُ الْبَصيرُ وَ هذا شَهْرٌ عَظَّمْتَهُ وَ كَرَّمْتَهُ وَ شَرَّفْتَهُ وَ فَضَّلْتَهُ عَلَى الشُّهُورِ وَ هُوَ الشَّهْرُ الَّذى فَرَضْتَ صِيامَهُ عَلَىَّ وَ هُوَ شَهْرُ رَمَضانَ الَّذى اَنْزَلْتَ فيهِ الْقُرْآنَ هُدىً لِلنّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدى وَالْفُرْقانِ وَ جَعَلْتَ فيهِ لَيْلَةَ الْقَدْرِ وَ جَعَلْتَها خَيْراً مِنْ اَلْفِ شَهْرٍ فَيا ذَالْمَنِّ وَ لا يُمَنُّ عَلَيْكَ مُنَّ عَلَىَّ بِفَكاكِ رَقَبَتى مِنَ النّارِ فيمَنْ تَمُنُّ عَلَيْهِ وَ اَدْخِلْنِى الْجَنَّةَ بِرَحْمَتِكَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ
ساعت
مطالب مرتبط
اخبار > نشست هم اندیشی مدیران دانشگاه با موضوع دانشگاه نسل سوم،


نشست هم اندیشی مدیران دانشگاه با موضوع دانشگاه نسل سوم،

نشست هم اندیشی مدیران دانشگاه با موضوع دانشگاه نسل سوم، الزامات و راهکارهای اجرایی با حضور جمعی از اعضای هیات رئیسه دانشگاه روسای دانشکده ها و مدیران مراکز دانشگاه علوم پزشکی ایران

نشست هم اندیشی مدیران دانشگاه با موضوع دانشگاه نسل سوم، الزامات و راهکارهای اجرایی با حضور جمعی از اعضای هیات رئیسه دانشگاه روسای دانشکده ها و مدیران مراکز دانشگاه علوم پزشکی ایران سه شنبه 19 اردیبهشت ماه در سالن شهید افتخاریان دانشکده پزشکی برگزار شد.
در این نشست که با دعوت دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه صورت گرفت، موضوع دانشگاه نسل سوم با ارائه سخنرانی توسط دکتر قاسمی معاون بین الملل دانشگاه تشریح شد و تبیین گردید. وی با اشاره به اینکه بحث اصلی در دانشگاه های نسل سوم کار آفرینی و زمینه سازی جهت کسب توانایی های خود بنیاد در دانشگاه هاست. لزوم ایجاد آمادگی در بخش های مختلف دانشگاه برای تجهیز فکری و علمی و نیز فراهم نمودن زیر ساخت های لازم را یادآور شد.
از دیگر موضوعات مورد بحث بیان ویژگی های دانشگاه های آموزش محور و نسل اول در دانشگاه های پژوهش محور نسل دوم بود ک بسیاری از دانشگاه های ما هنوز در این گروه ها قرار دارند و لزوم خیزش دانشگاه ها جهت ورود به عرصه دانشگاه های نسل سوم و کسب آمادگی لازم برای ایجاد دانشگاه نسل چهارم که نو آور هستند مورد برسی قرار گرفت.
در ادامه شرکت کنندگان به اظهار نظر پیرامون مباحث مطرح شده و شرایط فعلی دانشگاه پرداختند. و پیشنهاداتی ارائه نمودند. سپس دکتر سلطانی عرب شاهی معاون آموزشی دانشگاه با ارائه دیدگاه های خود در این موضوع و دعوت از نخبگان دانشگاهی جهت مشارکت در اداره بستر دانشگاه خواستار رونق بخشیدن و اقبال مدیران دانشگاه، روسای دانشکده ها و اعضای هیات علمی به این موضوعات شدند و علاقه مندی، احساس تعلق و دلسوزی را لازمه این مهم دانستند.
در پایان حجت الاسلام والمسلمین دکتر عیسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با ابراز قدردانی از حضور و مشارکت در این نشست به دو مسئله اشاره کردند: اول این که در بحث دانشگاه های نسل سوم که موضوع کار آفرینی و خلق ثروت برای اداره بستر دانشگاه و ارتقاء خدمات است. بحث اخلاق مداری و توجه به اهداف متعالی و ماموریت های اساسی دانشگاه مد نظر قرار گیرد.
دوم این که دفتر نهاد نمایندگی با توجه به ماموریت کاری خود بعنوان بازوی مشورتی دانشگاه عمل کرده و از طریق دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان فراهم کننده زمینه ایجاد مشارکت نخبگانی و بهره مندی دانشگاه از توانایی های اساتید و مدیران و بر حسب نیاز دانشگاه و متناسب با فضای علمی فرهنگی دانشگاه برنامه ریزی داشته و برنامه های گوناگونی از جمله دوره های دانش افزایی، نشست های هم اندیشی، و کارگاه های توانمند سازی را بامشارکت سایر بخش ها اجرا می نماید.
لازم به ذکر است این نشست یازدهمین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی دفتر و چهارمین نشست با موضوع دانشگاه های نسل سوم است که با حضور مسئولین دانشگاه برگزار می شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج