289
دفتر کارآفرینی - تعريف كارآفريني
به پورتال جدید دفتر کارآفرینی دانشگاه علوم پزشكي ايران خوش آمدید ::: هنر گوش دادن را فرا بگیرید، فرصت ها گاهی به آهستگی در می زنند :::: تنها غير ممکن غیر ممکن است، هر چیز در برابر اراده تو ممکن است :::: داشتن پشتکار ،تفاوت ظریف بین شکست و کامیابی است.
محتويات مرتبط
عنوان

کارآفرینی

 Entrepreneurship

 

مفهوم و واژه کارآفرینی : عبارت است از فرآیند ایجاد ارزش از راه تشکیل مجموعه منحصر به فرد ی از منابع بمنظور بهره گیری از فرصت ها

واژه کار آفرینی از کلمه فرانسوی Entreprendre    به معنای متعهد شدن نشات گرفته است. بنا به تعریف واژه نامه دانشگاهی و بستر : کارآفرین کسی است که متعهد می شود مخاطره های یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی ، اداره و تقبل کند. واژه کار آفرینی دیرزمانی پیش از آنکه مفهوم کلی کارآفرینی به زبان امروزی پدید آید ، در زبان فرانسه ابداع شد . در اوایل سده شانزدهم میلادی کسانی را که در امر هدایت ماموریت های نظامی بودند ، کار آفرین می خواندند . از آن پس درباره دیگر انواع مخاطرات نیز همین واژه با محدودیت هائی مورد استفاده قرار می گرفت . از حدود سال 1700 میلادی به بعد ، فرانسویان درباره پیمانکاران دولت که دست اندر کار ساخت جاده ، پل ، بندر و تاسیسات بودند ، به کرات لفظ کارآفرین را به کار برده اند.

 

کارآفرین فردی است که شرکتی را به منظور سود و رشد ، تاسیس و مدیریت می نماید و از آن برای پیشبرد اهداف شخصی استفاده می کند که ویژگی صلی او رفتار نو آورانه است و از تجربیات مدیریت استراتژیک در فعالیت خود استفاده می کند.

ساعت
تقویم
اوقات شرعی
آدرس

تهران - بزرگراه شهيد همت غرب - بين تقاطع شيخ فضل اله نوري و شهيد چمران ، تلفن : 86702414