چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
اخبار > بازدید مدیر کل بین الملل وزارت صحت عامه افغانستان و هیئت همراه از مرکز آموزشی درمانی شهید اکبر آبادی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید مدیر کل بین الملل وزارت صحت عامه افغانستان و هیئت همراه از مرکز آموزشی درمانی شهید اکبر آبادی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: دکتر مجروح مدیر کل بین الملل وزارت صحت عامه افغانستان روز چهارشنبه 14 تیر ماه 1396 در راستای همکاری های جنوب – جنوب، اجرای پروژه بهبود سلامت مادران در افغانستان و ارتقاء سلامت مادران افغانی در ایران از مرکز شهید اکبر آبادی نمود.
دکتر قاسمی معاون بین الملل دانشگاه، دکتر شیران سرپرست معاونت پژوهشی پردیس بین الملل و خانم ابوالشمس از سازمان بهداشت جهانی و تعدادی از دانشجویان افغان رشته مامایی در مقطع کاردانی در این بازدید حضور داشتند.
در ابتدا دکتر بدخش رییس بیمارستان ضمن خوش آمد گویی به مهمانان ، گزارشی از خدمات ارائه شده به مادران افغانی ارائه نمود و اظهار داشت:  بین 13 تا 18 درصد از بیماران مرکز اتباع هستند و همه تلاش کادر درمان و پرسنل بکار گرفته می شود تا هیچ تفاوتی در حین درمان با دیگر بیماران نداشته باشند.
دکتر قاسمی معاون بین الملل دانشگاه ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی در خصوص طرح جنوب-جنوب و تربیت ماما برای بهبود سلامت مادران افغان اظهار داشت: این طرح با هدف تربیت دانشجویان مامایی و خدمت رسانی به ماردان افغان در افغانستان از طریق آموزش در مرکز درمانی شهید اکبرآبادی با حمایت صندوق جمعیت ملل متحد در حال انجام است و دانشجویان موظفند پس از پایان دوره به کشور افغانستان برگردند و درآنجا مشغول ارائه خدمات شوند.
 در ادامه دکتر مجروح مدیر کل بین الملل وزارت صحت عامه افغانستان ضمن تشکر از همکاری با هموطنانشان و اظهار خشنودی بابت امکاناتی که در اختیار بیماران افغانی گذاشته می شود،گفت: کمکی که امروز به جامعه افغان می شود، فرصت بهتر زندگی کردن را به آنها می دهد.
وی همچنین دیدار و گفتگویی با دانشجویان افغان داشت و از آنها خواستند با توجه به تک تخصصی بودن مرکز آموزشی درمانی اکبر آبادی،  از این موقعیت کمال استفاده  وبهره کامل را ببرند.
دکتر مجروح از ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در منطقه در این حوزه یاد کرد و سابقه همکاری با ایران را بسیار خوشایند توصیف نمود و اظهار داشت: ایران کشور برادر ما می باشد و ارتباط ما با ایران جدا شدنی نیست.
وی یادآوری کرد : ازاولین دیدار و بازدید از ایران تاکنون ، پیشرفت هایی که در زمینه آموزش و پژوهش در ایران رخ داده ، بسیار چشمگیر است.
در پایان این جلسه بازدیدی از بخش های مختلف از جمله واحد مددکاری مرکز بعمل آمد و از عملکرد دانشگاه ، مرکز، اساتید و همکاران تقدیر شد.

 

 


١٢:٤٤ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٣٧٢    /    تعداد نمایش : ٧١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: