پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > آغاز ارزشیابی عملکرد فعالیتهای پژوهشی کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز ارزشیابی عملکرد فعالیتهای پژوهشی کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: همانگونه که مستحضرید، ارزشیابی فعالیتهای پژوهشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور طی دو سال گذشته با ارتقاء کیفی و بهره گیری از شاخص های بین المللی تلاش نمود تا توان رقابتی نظام تحقیقات مرتبط با سلامت را در عرصه های جهانی گسترش داده و موجبات بالندگی و رشد و شکوفایی هر چه بیشتر تحقیقات علوم پزشکی را فراه مآورد.
نتایج جستجوی مقالات در پایگاههای معتبرISI  ،  Pubmedو  Scopusدر سال 2016، بترتیب بیانگر رشد 56، 23 و 23 درصدی مقالات علوم پزشکی نسبت به سال پایه 2014 میلادی بوده است. این در حالی است که مقالات منتشر شده در 25% برتر نشریات (Q1 ) در سال 2015 رشدی معادل 50% نسبت به سال 2014 داشته است. تعداد ارجاعات نیز نسبت به سال پایه 20% افزایش یافته اند . از طرفی  آمار مربوط به سال 2017، بیانگر آن است که تعداد  هشت دانشگاه علوم پزشکی در تیپ یک، سه دانشگاه به همراه انستیتو پاستور در تیپ دو و یک دانشگاه نیز از تیپ سه در نظام رتبه بندی ESI قرار گرفته اند.
لذا  با توجه به دستاوردهای پیش گفت، فرآیند"ارزشیابی فعالیت های پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور درسال 1395"، با حداقل تغییرات در شاخص های ارزیابی از ابتدای تیر ماه سالجاری آغاز می گردد.  در این فرآیند، کلیه شاخص های مربوط به محور تولید علم توسط  ستاد ( تیم ارزشیابی) استخراج و امتیازدهی شده و شاخص های مربوط به حیطه ساختار نیز توسط دفاتر مربوطه در ستاد، بررسی و بر اساس شاخص های اعلام شده (پیوست ) امتیازدهی می گردند.
١٤:٢٢ - چهارشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٠٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: