دوشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٨
اخبار > برگزاري آزمون شفاهی دكتري تخصصي (MMI) رشته مطالعات اعتیاد در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري آزمون شفاهی دكتري تخصصي (MMI) رشته مطالعات اعتیاد در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: آزمون شفاهی دكتري تخصصي (MMI) رشته مطالعات اعتیاد روز يكشنبه 18 تیر ماه 1396 منطبق با دستورالعمل‌های ابلاغی در دانشکده علوم رفتاري و سلامت روان برگزار گردید.
مسئوليت برگزاري آزمون مصاحبه دكتري تخصصي (MMI) در سال تحصيلي 97-96 در دو رشته «روانشناسي باليني» و «مطالعات اعتياد» به دانشكده علوم رفتاري و سلامت روان واگذار شد.
دکتر محمد باقر صابری زفرقندی عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران و مسئول برگزاری امتحان در رشته مطالعات اعتياد گفت: «نیاز کشور به رشته دانشگاهی در مقطع دکترا از سال‌ها قبل مورد توجه مسئولین ذیربط بوده است. خوشبختانه رشته دکترای مطالعات اعتیاد از چند سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین دانشگاه علوم پزشکی ایران- انستیتو روانپزشکی تهران و چند دانشگاه دیگر راه‌اندازی شده است.»
وی یادآور شد: «فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکز آموزشی، تحقیقاتی و اجرایی مرتبط با اعتیاد فعالیت نمایند. با حضور و بهره‌گیری دستگاه‌های مختلف از این فارغ‌التحصیلان امید می‌رود تا روند برنامه‌ها چه در حوزه مقابله و هم‌چنین پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد بیش از گذشته مبتنی بر شواهد علمی طراحی و پیگیری شود.»
مدیر گروه اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: «دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان – انستیتو روانپزشکی تهران- چهارمین گروه از داوطلبینی که دارای شرایط علمی شده‌اند را پذیرش می کند.»
دکتر صابری زفرقندی از روند برگزاری امتحان چه مرحله کتبی و مرحله شفاهی ابراز رضایت نموده و خواستار معرفی بیشتر رشته مطالعات اعتیاد شد و اظهار امیدواری کرد تا در سال‌های آتی شاهد باشیم افراد بیشتری داوطلب ورود به این رشته نوپا در ایران شوند و با جذب دانشجویان بتوانیم با افزایش کمی و کیفی پذیرای دانشجویان بیشتری دراین رشته باشیم»
گفتني است اين آزمون براي 8 داوطلب در پنج ايستگاه با حضور اساتيدي از دانشگاه علوم پزشكي ايران و دانشگاه علوم پزشكي تهران انجام شد. دكتر محمدكاظم عاطف‌وحيد عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران مسئول هماهنگي برگزاري آزمون در دانشكده و ناظر بر انجام آن بود.
دکتر علي مظاهری‌نژاد (مدير امور آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه علوم پزشکی ايران) نيز از نحوه برگزاری آزمون بازديد و ابراز رضايت نمود.


١٤:٠٤ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٥١٨    /    تعداد نمایش : ٨٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

محتويات مرتبط